World Tour w Chetumal: Triumf Australijek i Amerykanów

Australijki Taliqua Clancy i Mariafe Artacho oraz Amerykanie Jacob Gibb i Taylor Crabb wygrali w turnieju World Tour w siatkówce plażowej w meksykańskim Chetumal.

Clancy i Artacho w finale pokonały Chinki Fan Wang i Xinyi Xia 2:1 (15:21, 21:14, 15:12). Gibb i Crabb zaś wygrali z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem 2:1 (21:16, 16:21, 15:12).

Trzecie miejsce u kobiet bez wychodzenia na boisko zajęły Holenderki Madelein Meppelink i Sanne Keizer po walkowerze Brazylijek Tality Da Rocha Antunes i Taiany Limy. U mężczyzn najniższe miejsce na podium zajęli Amerykanie Tri Bourne i Trevor Crabb po zwycięstwie nad Niemcami Alexandrem Walkenhorstem i Svenem Winterem 2:0 (21:16, 21:12).

Jedyna polska para w tej imprezie - Grzegorz Fijałek i Michał Bryl - odpadła w 1/8 finału. Musiała uznać wyższość późniejszych triumfatorów całego turnieju.

Turniej w Chetumal ma cztery gwiazdki w pięciostopniowej skali, którą stosuje się od kilku lat przy określaniu rangi imprez WT (im więcej gwiazdek, tym wyższa ranga).

Zawody w Meksyku są ostatnimi w cyklu w tym roku kalendarzowym, ale zaliczane są już do nowego sezonu. Na styczeń zaplanowano rywalizację na irańskiej wyspie Keszm i Wyspach Cooka (jedna gwiazdka), a w lutym w irańskim mieście Bandar Abbas (trzy gwiazdki). Wszystkie te turnieje są tylko dla mężczyzn. Kobiety włączą się do zmagań w lutym w Krong Siem Reap w Kambodży (dwie gwiazdki).