El. Euro 2020: Pierwsze takie baraże w historii. Kto w nich zagra?

Piłka nożna
El. Euro 2020: Pierwsze takie baraże w historii. Kto w nich zagra?
fot. PAP

Poznaliśmy już 17 z 20 drużyn, które zagwarantowały sobie bezpośredni awans na mistrzostwa Europy w 2020 roku. Po eliminacjach pozostaną jednak jeszcze cztery nieobsadzone miejsca dla najlepszych zespołów z baraży. Jak przebiegną dodatkowe mecze? Kto w nich zagra?

Baraże do mistrzostw Europy w 2020 roku odbędą się na innych zasadach, niż miało to miejsce w poprzednich edycjach. Na starcie warto zaznaczyć, że aż 16 drużyn powalczy o dodatkowe miejsce na Euro. Najpierw utworzą osiem par półfinałowych, a następnie zmierzą się w finałach. Mecze zaplanowane są podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej (26.03.2020 i 31.03.2020).

Co ciekawe w barażach nie zagrają zespoły, które zajęły trzecie miejsca w grupach eliminacyjnych. O wyjazd na Euro 2020 powalczą najlepsze drużyny Ligi Narodów, które nie zapewniły sobie awansu w normalnych kwalifikacjach. Wiemy już, że na pewno Norwegia zagra z Serbią, Gruzja z Białorusią, a Macedonia Północna z Kosowem.

W barażach nie będzie możliwości rewanżu. Zespoły zmierzą się na stadionie drużyny, która osiągnęła lepszy wynik w Lidze Narodów. Jak zatem będą wyglądały potencjalne półfinały?

Drużyny, które mogą zagrać w barażach:

Dywizja A: Szwajcara, Islandia
Dywizja B: Bośnia i Hercegowina, Dania, Walia, Słowacja, Irlandia, Irlandia Północna
Dywizja C: Szkocja, Norwegia, Serbia, Bułgaria, Izrael, Węgry, Rumunia
Dywizja D: Gruzja, Macedonia Północna, Kosowo, Białoruś

Pogrubioną czcionką drużyny pewne udziału w barażach.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze