Euro 2020: Dania przeprowadzi na Wembley "rozgrzewkę przed turniejem"

Piłka nożna

Już w kilka godzin po remisie z Irlandią 1:1 i awansie na Euro 2020 duńska federacja piłkarska (DBU) poinformowała, że ”rozgrzewka przed turniejem" odbędzie się na stadionie Wembley, gdzie reprezentacja tego kraju 31 marca 2020 w meczu towarzyskim spotka się z Anglią.

Poniedziałkowy mecz w Dublinie oglądało w całości 1,1 mln, a końcówkę - 1,35 mln Duńczyków. Była to druga oglądalność w historii kanału TV5. Dotychczasowy rekord stacji - 1,4 mln widzów - padł 14 listopada 2017 podczas meczu barażowego do ubiegłorocznych mistrzostw świata, który odbył w... Dublinie z Irlandią, wygranego przez reprezentację Danii 5:1.

 

DBU jest wyjątkowo zadowolona z awansu i organizacji ME, ponieważ trzy mecze grupowe i jeden 1/8 finału zostaną rozegrane na stadionie Parken w Kopenhadze.

 

"W MŚ w Rosji doszliśmy aż do 1/8 finału i odpadliśmy po rzutach karnych z Chorwacją. Teraz mamy lepszą drużynę i w dodatku co najmniej dwa mecze rozegramy u siebie, więc wybór Wembley, który będzie przecież areną wielkiego finału, jest świetnym i miejmy nadzieję, że - chociaż nieskromnym - proroczym posunięciem. Liczymy na dużo, więc murawę półfinałów i finału należy wcześniej sprawdzić" - skomentował decyzję federacji dziennik "Ekstrabladet”.

 

Zdaniem duńskich mediów w ME wszystko jest możliwe. "Już raz przecież wygraliśmy" - podkreśliły gazety, przypominając edycję 1992 w Szwecji.

 

Selekcjoner reprezentacji Danii Age Hareide wyjaśnił, że wybrano Anglię ponieważ jest to obecnie najsilniejsza drużyna w Europie. "Dla nas będzie to świetny i najlepszy z możliwych test" - podkreślił Norweg.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie