Fortuna 1 Liga: Widzew Łódź awansował do PKO BP Ekstraklasy. Arka Gdynia zagra w barażach

Poznaliśmy decydujące rozstrzygnięcia w Fortuna 1 Lidze. Widzew Łódź pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 i wywalczył awans do PKO BP Ekstraklasy. Drużyna z Łodzi powraca do najwyższej klasy rozgrywkowej po ośmiu latach nieobecności. Natomiast Arka Gdynia zagra w barażach o awans do elity

Widzew bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Bramkę w piątej minucie gry zdobył Bartłomiej Pawłowski. Zespół Janusza Niedźwiedzia utrzymał jednobramkową przewagę do przerwy. Tuż przed zmianą stron w meczu z Sandecją Nowy Sącz na prowadzenie wyszła Arka. Efektownego gola strzelił Michał Marcjanik.

Tuż po przerwie Podbeskidzie doprowadziło do wyrównania w starciu z Widzewem. Trafił Mathieu Scalet i przez kilka minut to Arka zajmowała miejsce premiowane bezpośrednim awansem. Widzew szybko jednak wrócił na prowadzenie za sprawą Dominika Kuna. Zespół z Łodzi utrzymał korzystny rezultat do końca spotkania.

Arka pokonała Sandecję 2:1, lecz w związku z wygraną Widzewa ukończyła fazę zasadniczą na trzecim miejscu w tabeli. Widzew zagra w ekstraklasie po raz pierwszy od ośmiu lat.

Widzew Łódź - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)

Bramki: Pawłowski 5, Kun 51 - Scalet 47

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 2:1

Bramki: Marcjanik 45, Żebrowski 81 (rz.k) - Zjawiński 90+5 (rz.k.)