Plebiscyt PS i Polsatu: Sylwetka Pawła Fajdka

Inne

Paweł Fajdek kolekcjonuje tytuły mistrza świata. I ciągle mu mało złotych medali. Do tej pory tylko Anita Włodarczyk w historii polskiej lekkoatletyki była czterokrotną mistrzynią świata. Teraz dołączył do niej właśnie Fajdek.

W Dosze zwyciężył po raz czwarty z rzędu w czempionacie globu. W stolicy Kataru wygrał z łatwością. Jako jedyny przekroczył w finale granicę 80 metrów (80,50). Mimo że walczył nie tylko z rywalami, ale też z bólem głowy. Wrócił na pierwsze miejsce po tym, jak przegrał rok temu w mistrzostwach Europy z Wojciechem Nowickim. I zamierza jeszcze długo startować.

 

– Siergiej Bubka był sześć razy mistrzem świata. Ja mam zamiar więcej niż sześć razy startować w mistrzostwach świata. Nie wiem, czy tyle razy z rzędu uda mi się wygrać, choć zawsze będę chciał bronić tego tytułu. Na razie jednak skupmy się na medalu olimpijskim. Czas w końcu stanąć na podium igrzysk – podkreśla Fajdek.

 

Mówi to ze spokojem. Z takim samym, z jakim wygrywał w Katarze. To zupełnie inny zawodnik niż kilka lat temu. Tym razem nie powinien popełnić w olimpijskim konkursie błędów, przez które w dwóch poprzednich igrzyskach nie przebrnął eliminacji. Zanim jednak będziemy emocjonować się jego występem w Tokio, warto przypomnieć ten rok. A nie był on łatwy, bo przygotowania do sezonu znacznie się opóźniły z powodu zerwania mięśni łydki. W tym roku po raz piąty wygrał IAAF Hammer Throw Challenge, czyli cykl zawodów dla specjalistów rzutu młotem, który ma zniknąć w przyszłym roku. 

 

Więcej o Pawle Fajdku możecie przeczytać TUTAJ.

 

Oddaj głos na swojego faworyta w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2019 Roku [TUTAJ].

 

20 kandydatów w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego do tytułu Najlepszego Sportowca 2019 Roku:

 

1. Sztafeta 4x400 m kobiet (Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) (lekkoatletyka)
2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
3. Joanna Fiodorow (lekkoatletyka)
4. Tomasz Kaczor (kajakarstwo)
5. Czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann) (wioślarstwo)
6. Dawid Kubacki (narciarstwo klasyczne)
7. Wilfredo Leon (siatkówka)
8. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka)
9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
10. Piotr Lisek (lekkoatletyka)
11. Natalia Maliszewska (short track)
12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
13. Mateusz Ponitka (koszykówka)
14. Jakub Przygoński (rajdy terenowe)
15. Mateusz Rudyk (kolarstwo torowe)
16. Malwina Smarzek-Godek (siatkówka)
17. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
18. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
19. Czwórka bez sternika mężczyzn (Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski) (wioślarstwo)
20. Bartosz Zmarzlik (żużel)

 

Oddaj głos na swojego faworyta w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2019 Roku [TUTAJ].

CM, Przegląd Sportowy

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze