#7strefa: Jubileusze legend PlusLigi

Siatkówka

Trwa już dwudziesty sezon PlusLigi. Jest on wyjątkowy szczególnie dla Michała Ruciaka i Wojciecha Grzyba, którzy obchodzą swoje jubileusze w siatkarskiej elicie. Nie najlepiej będzie go wspominał trener Jastrzębskiego Węgla Roberto Santilli, który po meczu z BKS Visłą Bydgoszcz stracił pracę. Magazyn #7strefa na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport.

Są w PlusLidze siatkarze, których śmiało można określić mianem legend. Michał Ruciak w środę zaliczył swój 500. występ w tych rozgrywkach. Obecnie libero Cerradu Enea Czarnych Radom, a dawniej znakomity przyjmujący wielu czołowych klubów i reprezentacji Polski ma na swoim koncie wiele sukcesów. To m.in. siedem medali mistrzostw Polski i dwa Puchary Polski.

 

Sezon 2019/2020 jest wyjątkowy również dla Wojciecha Grzyba, który występuje w PlusLidze od początku jej powstania. Doświadczony środkowy rozgrywa więc dwudziestą edycję tych rozgrywek. Siatkarz Trefla od sześciu lat reprezentuje barwy klubu z Pomorza. Największe sukcesy osiągał jednak grając w Asseco Resovii Rzeszów.

 

Nie najlepiej tegoroczne rozgrywki będzie wspominał trener Roberto Santilli. Prowadzony przez niego Jastrzębski Węgiel zaliczył nieudany start w rozgrywkach. Czarę goryczy przelała strata punktu z teoretycznie słabszym rywalem z Bydgoszczy.To nie spodobało się włodarzom klubu, którzy zdecydowali się więc zwolnić włoskiego szkoleniowca.

 

We wtorek i środę awansem rozegrano kilka spotkań PlusLigi. Dwa z nich to ligowe klasyki. PGE Skra Bełchatów pokonała pewnie 3:0 Asseco Resovię Rzeszów, a Verva Warszawa ORLEN Paliwa okazała się lepsza od Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

Polscy siatkarze błyszczą nie tylko na krajowej arenie. Znakomicie prezentują się również w innych ligach, szczególnie w Italii. Wśród panów znakomicie radzą sobie Wilfredo Leon Bartosz Bednorz i Bartosz Kurek. Ten pierwszy został nominowany do tytułu sportowca roku 2019 w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu. Podobne wyróżnienie otrzymała przedstawicielka płci żeńskiej Malwina Smarzek-Godek.

 

Wszystkie tematy poruszy Marek Magiera i jego goście, a będą nimi:
- Maciej Jarosz - Ekspert Polsatu Sport
- Kamil Składowski - Dyrektor Działu Komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki SA
- Ireneusz Mazur - Ekspert Polsatu Sport

 

Magazyn #7strefa od godziny 20:00 na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport. 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie