PŚ w saneczkarstwie: Pięcioro Polaków wystąpi w Igls

Inne
PŚ w saneczkarstwie: Pięcioro Polaków wystąpi w Igls
fot. PAP

Pięcioro polskich saneczkarzy wystąpi w inaugurujących sezon 2019/20 zawodach Pucharu Świata w austriackim Igls. W piątek odbędą się kwalifikacje, w sobotę rywalizacja kobiet i dwójek, a w niedzielę - mężczyzn i sztafet.

"W składzie są Klaudia Domaradzka, Kacper Tarnawski i Mateusz Sochowicz w jedynkach oraz startujący w dwójce Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Tor w Igls nie jest naszym obiektem, ale liczę na dobrą technicznie jazdę, która zaowocuje awansem do głównych weekendowych zmagań" - poinformował PAP trener polskiej reprezentacji Marek Skowroński.

 

W ostatnich tygodniach biało-czerwoni trenowali m.in. na niemieckich torach w Altenbergu, Oberhofie i Koenigssee oraz w łotewskiej Siguldzie i rosyjskim Soczi. "Okres przygotowawczy był na zadowalającym poziomie" - dodał.

 

W porównaniu do poprzednich lat w kadrze narodowej zabraknie Ewy Kuls-Kusyk, Natalii Wojtuściszyn i Macieja Kurowskiego, którzy zakończyli kariery.

 

"Maciek został trenerem grupy seniorów międzynarodowej federacji FIL, a chodzi o saneczkarzy ze słabszych krajów w naszej dyscyplinie. Natomiast Ewa i Natalia być może wystartują tylko w mistrzostwach kraju" - stwierdził Skowroński.

 

Sporo zmian zaszło w dominującej w światowych zmaganiach kobiecej reprezentacji Niemiec. Ze sportem pożegnała się Tatjana Huefner, zaś kariery zawiesiły Natalie Geisenberger i Dajana Eitberger. Obie zawodniczki są w ciąży.

 

Najważniejszą imprezą tego sezonu będą lutowe mistrzostwa świata w Soczi. Wcześniej, bo w styczniu odbędą się w Lillehammer mistrzostwa Europy połączone z PŚ.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze