SuperLega: Komplet zwycięstw Cucine Lube Civitanova. 9 punktów Bieńka

Osiem meczów, osiem zwycięstw - siatkarze Cucine Lube Civitanova w obecnym sezonie SuperLegi spisują się jak na razie znakomicie i w czwartek dopisali do swojego dorobku kolejny triumf. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego tym razem nie bez problemów ograli Consar Ravenna 3:2 (25:22, 26:24, 18:25, 22:25, 15:11) i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Pierwsze dwa sety padły łupem faworyzowanej ekipy Lube, która triumfowała odpowiednio do 22 i 24. W trzeciej partii do głosu doszli gospodarze. Consar Ravenna zdobywała punkty seriami i ostatecznie niespodziewanie wygrała do 18. Sharone Vernon-Evans i spółka dobrą dyspozycję utrzymali też na początku czwartego seta, kiedy prowadzili już 9:4. Po chwili goście wrócili do dyspozycji, którą prezentowali w pierwszych dwóch odsłonach i doprowadzili do remisu - 13:13.

Gdy wydawało się, że Lube zdominuje końcówkę seta i wygra całe spotkanie 3:1, ponownie skutecznie zaczęli grać gospodarze. Ravenna ostatecznie wygrała czwarte starcie do 22. i niespodziewanie doprowadziła do decydującej partii.

W tej lepszy był już lider SuperLega, który pozwolił rywalom na zdobycie 11 punktów i dopisał do swojego konta ósme zwycięstwo. Z kompletem zwycięstw i punktów Lube pozostaje na szczycie tabeli.

Spotkanie z dziewięcioma punktami zakończył reprezentant Polski, Mateusz Bieniek. Środkowy Lube oddał sześć skutecznych ataków i dołożył dwa punkty zagrywką.

Consar Ravenna - Cucine Lube Civitanova 2:3 (22:25, 24:26, 25:18, 25:22, 11:15)