Fortuna 1. Liga: Piękne gole w Bełchatowie. Rehabilitacja Warty

W spotkaniu 19. kolejki Fortuna 1. Ligi ekipa Warty Poznań pokonała na wyjeździe GKS Bełchatów 2:1 i tym samym zrehabilitowała się za domową porażkę sprzed tygodnia z PGE Stalą Mielec. W sobotnim starciu nie brakowało pięknych trafień.

Pierwsze minuty tego spotkania należały do Warty, która posiadała przewagę. To jednak bełchatowianie jako pierwsi zagroźili bramce rywala. W 25. minucie akcję całego zespołu sfinalizował Marcin Grolik, którego strzał odbił się od poprzeczki.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym GKS coraz bardziej przejmował inicjatywę. Efektem tego okazja z 38. minuty, w której na listę strzelców mógł zapisać się Krzysztof Wołkowicz. Ten jednak zdecydował się na podanie, czym zaprzepaścił szansę na gola. W 41. minucie bardzo dobrze z rzutu wolnego uderzył Mariusz Magiera, lecz świetną interwencją popisał się Adrian Lis.

Do przerwy oba zespoły schodziły z bezbramkowym rezultatem. W drugiej połowie znowu goście zaczęli dominować w pierwszych minutach. Tym razem jednak byli skuteczniejsi. W 53. minucie precyzyjnym strzałem Lisa przelobował Gracjan Jaroch. Uderzenie wyglądało bardzo efektownie, ale tylko sam zainteresowany wie, czy jego intencją było dośrodkowanie lub wspomniany strzał.

Gospodarze nie mieli jednak zamiaru składać broni. W 74. minucie kibice na stadionie w Bełchatowie oglądali kolejne efektowne trafienie. Będący w polu karnym Bartosz Biel oddał mocny strzał, po którym futbolówka odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce.

W 83. minucie fani GKS-u znowu eksplodowali radością, lecz na krótko, ponieważ gol Grolika został nieuznany ze względu na spalonego.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, lecz w samej końcówce decydujący cios zadali poznanianie. Dośrodkowanie z prawego skrzydła rezerwowego Serhija Napołowa wykorzystał Łukasz Spławski, który z najbliższej odległości, wślizgiem strzelił gola.

Ostatecznie Warta pokonała GKS 2:1 i w pełni zrehabilitowała się na porażkę sprzed tygodnia.

GKS Bełchatów - Warta Poznań 1:2 (0:0)
Bramka: Biel 74 - Jaroch 53, Spławski 89

GKS: Daniel Niżnik - Krzysztof Wołkowicz, Mariusz Magiera, Marcin Grolik, Mikołaj Grzelak - Paweł Czajkowski (Dawid Flaszka 92), Adrian Małachowski - Emile Thiakane (Viktor Putin 63), Mateusz Marzec (Maciej Mas 85), Bartosz Biel - Dawid Kocyła

Warta: Adrian Lis - Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Michał Grobelny - Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak - Mariusz Rybicki (Serhij Napołow 81), Robert Janicki (Adrian Laskowski 73), Michał Jakóbowski - Gracjan Jaroch (Łukasz Spławski 86)

Żółte kartki: Czajkowski - Janicki, Kupczak, Jakóbowski