MB Boxing Night 6: Nokaut w walce wieczoru. Wielikowski zdominował Szymańskiego

Sporty walki

Walka wieczoru gali MB Boxing Night 6 dostarczyła sporych emocji. Patryk Szymański (20-3, 10 KO) nie dał rady agresywnemu i bardziej zdecydowanemu w ringu Andrijowi Wielikowskiemu (16-2-1, 10 KO). To Ukrainiec sięgnął po pas Międzynarodowego Mistrza Polski.

- Czuję się pewnie, bo jestem przygotowany na taką walkę. Wspólnie z trenerem doszliśmy do wniosku, że jestem kilka klas wyżej od mojego rywala i chcę udowodnić to w ringu - mówił przed walką z Wielikowskim Szymański. Jego rywal był jednak wielką niewiadomą.

Już pierwsza runda przyniosła spore emocje i wymiany ciosów, w których lepiej radził sobie Ukrainiec. Jeden z ciosów wyraźnie wstrząsnął Szymańskim, który spokojnie boksował jednak do przerwy, czasami odgryzając się przeciwnikowi. Kolejna runda również była bardzo wyrównana i trudno było wskazać, który z zawodników prowadził po sześciu minutach walki.

Po ciekawej trzeciej odsłonie, nadeszła ostatnia - czwarta runda pojedynku. Ukrainiec w pewnym momencie trafił Szymańskiego serią ciosów, z których dwa trafiły Polaka w skroń. 26-latek z Konina padł na kolana i był liczony przez sędziego. Mimo tego że podniósł się przed "10", to arbiter ringowy zakończył walkę widząc niezdolność polskiego pięściarza do dalszego boksowania.

Andrij Wielikowski (16-2-1, 10 KO) pokonał Patryka Szymańskiego (20-3, 10 KO) przez TKO, runda IV.