Milan zremisował z Napoli. Piątek znów wygwizdany

W „polskim” hicie ligi włoskiej AC Milan zremisował z Napoli 1:1. Piotr Zieliński i Krzysztof Piątek znaleźli się w podstawowych składach swoich drużyn. Poza kadrą znalazł się natomiast kontuzjowany Arkadiusz Milik.

W tabeli Serie A lepiej wiedzie się Napoli, ale zespół prowadzony przez Carlo Ancelottiego i tak zawodzi. Przełamania fatalnej serii neapolitańczycy szukali w Mediolanie w meczu z Milanem. W podstawowym składzie Ancelotti znalazł miejsce dla Piotra Zielińskiego, tak samo jak Stefano Pioli dla Krzysztofa Piątka. Polacy nie odegrali jednak kluczowych ról.

Obie bramki padły w pierwszej połowie. Najpierw do siatki trafił Hirving Lozano, niedługo później do wyrównania doprowadził Giacomo Bonaventura. Po przerwie wynik się nie zmienił.

Zieliński rozegrał całe spotkanie, natomiast Piątek opuścił boisko w 85 min., gdy zmienił go Rafael Leao. 24-letniego napastnika po raz kolejny pożegnały gwizdy. Poza kadrą znalazł się kontuzjowany Arkadiusz Milik, który wcześniej opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski.

AC Milan - Napoli 1:1 (1:1)

Bramki: Lozano 24 - Bonaventura 29.

AC Milan: Donnarumma - Conti, Musacchio, Romagnoli, Theo Hernandez - Paqueta, Biglia (Calabria 73), Krunić - Rebić (Kessie 46), Piątek (Leao 85), Bonaventura.

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Hysaj - Callejon (Mertens 58), Allan, Ruiz, Elmas - Lozano (Llorente 83), Insigne (Younes 65).