Po raz pierwszy w Suwałkach! Beniaminek wygrał z Indykpolem AZS Olsztyn

W meczu 6. kolejki PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki wygrał z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1. Było to pierwsze w historii spotkanie siatkarskiej ekstraklasy rozegrane w Suwałkach.

Siatkarską historię "Suwałki Areny" rozpoczął serwis Wojciecha Żalińskiego w siatkę. W premierowej partii długo oglądaliśmy wyrównaną walkę, a żadna z drużyn nie była w stanie zbudować przewagi. Wszystko rozstrzygnęło się po punktowej serii gospodarzy od stanu 16:16 do 23:16. Dobrze w polu zagrywki prezentował się Joshua Tuaniga, a suwalczanie kilka razy zatrzymali rywali blokiem i właściwie
rozstrzygnęli wówczas losy seta. Dwa ostatnie punkty przyniosły im błędy rywali w polu zagrywki (25:20).

Druga odsłona od początku toczyła się przy przewadze podopiecznych trenera Andrzeja Kowala (5:2, 10:6). W dalszej części seta utrzymywali punktowy dystans, ale olsztynianie ułatwiali im zadanie, popełniając sporo błędów własnych. Po jednym z nich – przekroczeniu linii podczas ataku przez Robberta Andringę – gospodarze mieli piłkę setową (24:17). Wynik na 25:19 ustalił skutecznym atakiem Nicolas Szerszeń.

W trzecim secie siatkarze Indykpolu AZS wrócili do gry. Zaczęli budować przewagę od punktowych zagrywek Pawła Pietraszko (1:3) i Jana Hadravy (2:5). Gra toczyła się przy przewadze gości, ale gospodarze kilkakrotnie odrabiali straty. Losy tej partii rozstrzygnęły się w końcówce, w której gospodarze nie wykorzystali swoich szans. Seyed atakiem ze środka wywalczył piłkę setową (22:24), ale w kolejnej akcji olsztynianie pomylili się w polu zagrywki. Ostatnie słowo należało jednak do Żalińskiego, który popisał się skutecznym atakiem (23:25).

Odsłona numer cztery rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy (3:0), ale rywale szybko odrobili straty i rozpoczęła się wyrównana walka obu ekip (10:10, 17:17). Podobnie jak w poprzednim secie, końcówka przyniosła emocje. Jakub Rohnka wywalczył piłkę meczową dla gospodarzy, ale po chwili Mateusz Mika skutecznym atakiem doprowadził do rywalizacji na przewagi. Wygrali ją gospodarze, o czym przesądziło skuteczne przebicie piłki przez Rohnkę (27:25). MVP: Andreas Takvam.

MKS Ślepsk Malow: Bartłomiej Bołądź, Nicolas Szerszeń, Andreas Takvam, Łukasz Rudzewicz, Jakub Rohnka, Josua Tuaniga – Paweł Filipowicz (libero) oraz Cezary Sapiński, Adrian Stańczak (libero), Patryk Szwaradzki, Kevin Klinkenberg, Kacper Gonciarz, Wojciech Siek. Trener: Andrzej Kowal.
Indykpol AZS: Robbert Andringa, Jan Hadrava, Paweł Pietraszko, Paweł Woicki, Wojciech Żaliński, Seyed Mohammad Mousavi – Michał Żurek (libero) oraz Tomasz Kowalski, Remigiusz Kapica, Mateusz Mika, Jakub Zabłocki (libero). Trener: Paolo Montagnani.

Wyniki, terminarz i transmisje 6. kolejki PlusLigi:

2019-11-22: Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:15, 26:24, 25:13)
2019-11-23: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 27:25)
2019-11-23: Visła Bydgoszcz – GKS Katowice (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-11-24: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-11-24: Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-11-24: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Cerrad Enea Czarni Radom (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-12-12: MKS Będzin – Asseco Resovia (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).