Puchar Davisa: Znamy pary baraży o przyszłoroczny turniej finałowy

Tenis
Puchar Davisa: Znamy pary baraży o przyszłoroczny turniej finałowy
fot. PAP/EPA

Słowaccy tenisiści zmierzą się z Czechami w marcowym barażu o awans do przyszłorocznego turnieju finałowego Pucharu Davisa. Będzie to pierwsze spotkanie reprezentacji tych krajów w tych rozgrywkach. Losowanie 12 par, których zwycięzcy dołączą do sześciu ekip pewnych już udziału w imprezie w Madrycie, odbyło się w niedzielę w stolicy Hiszpanii.

W innych ciekawych parach triumfatorzy z ubiegłego roku Chorwaci zmierzą się z reprezentacją Pakistanu lub Indii (ich przeciwnik zostanie wyłoniony w dniach 29-30 listopada), Austriacy z Urugwajczykami, a Amerykanie z drużyną Uzbekistanu.

 

Baraże odbędą się w dniach 6-7 marca. Zwycięzcy tych meczów dołączą do 18-zespołowej obsady turnieju finałowego, a przegrali będą rywalizować we wrześniu w Grupie I.

 

Pewni występu w imprezie w Madrycie są już półfinaliści tegorocznej edycji: Hiszpania, Wielka Brytania, Kanada i Rosja oraz dwa zespoły, które otrzymały tzw. dzikie karty, tj. Francja i Serbia.

 

Będzie to druga edycja Pucharu Davisa po reformie. W turnieju finałowym 18 drużyn podzielonych jest na sześć grup. Od ćwierćfinałów rywalizacja toczy się systemem pucharowym. Na mecz składają się dwa single oraz debel.

 

Pary barażowe o awans do przyszłorocznego turnieju finałowego Pucharu Davisa (6-7 marca):

 

Chorwacja - Pakistan lub Indie
Węgry - Belgia
Kolumbia - Argentyna
USA - Uzbekistan
Australia - Brazylia
Włochy - Korea Płd.
Niemcy - Białoruś
Kazachstan - Holandia
Słowacja - Czechy
Austria - Urugwaj
Japonia - Ekwador
Szwecja - Chile

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie