Lake Placid będzie świętować 40. rocznicę zimowych igrzysk

Zimowe
Lake Placid będzie świętować 40. rocznicę zimowych igrzysk
fot. PAP

W lutym 2020 roku Lake Placid świętować będzie 40. rocznicę zimowych igrzysk, które odbyły się tam w dniach 13-24 lutego 1980. Kibice będą mogli spotkać się z gwiazdami tamtych zawodów oraz poczuć smak rywalizacji startując na olimpijskich trasach i obiektach.

Lake Placid w stanie Nowy Jork jest jednym z trzech miast, obok Sankt Moritz (Szwajcaria) i Innsbrucku (Austria), które dwukrotnie gościły zimowe zmagania sportowców z całego globu. W USA olimpijczycy walczyli o medale w 1932 i 1980 r.

 

Wśród atrakcji przygotowanych dla kibiców będzie wieczorna jazda po torze łyżwiarskim z medalistami igrzysk, m.in. z amerykańskim panczenistą, mistrzem olimpijskim Danem Jansenem (złoto w Lillehammer w 1994 r.) czy też jazda po trasach narciarskich (biegowych i zjazdowych) w Whiteface Mountain i Mount Van Hoevenberg, m.in. z Andrewem Weibrechtem (brąz z Vancouver w 2010 r. i srebro w Soczi 2014 w supergigancie) - poinformował portal adirondackalmanack.com.

 

Ostatnio rząd federalny przeznaczył blisko 240 milionów dolarów na renowację i wsparcie planów inwestycyjnych na terenie zmagań olimpijskich. Oczekuje się, że poprawi to stan infrastruktury istniejących obiektów i pozwoli na korzystanie z nich przez cały rok, przynosząc większe dochody.

 

Polacy w igrzyskach w Lake Placid nie zdobyli medali. W 1932 roku najlepszy wynik indywidualny biało-czerwonych to siódme miejsce Bronisława Czecha w kombinacji. W 1980 roku mistrz świata z Lahti Józef Łuszczek zajął w biegu narciarskim na 30 km piątą lokatę, a na 15 km był szósty.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze