Liga Mistrzów: Cztery gole Lewandowskiego w niespełna 15 minut! (WIDEO)

W sobotę Robert Lewandowski nie trafił do siatki w meczu Bundesligi z Fortuną Duesseldorf, ale już we wtorek strzelał gole w Lidze Mistrzów. Po pewnie wykonanym rzucie karnym Bayern Monachium podwyższył prowadzenie w spotkaniu z Crveną zvezdą. Chwilę później trafił po raz drugi. Później po raz trzeci i czwarty... Wszystko w kwadrans.

Polski napastnik zachwyca formą w tym sezonie. Świadczy o tym fakt, że dopiero w sobotę po raz pierwszy nie wpisał się na listę strzelców w meczu Bundesligi! A to była przecież 12. kolejka... We wtorek wszystko wróciło do normy. Bayern grał na wyjeździe z Crveną zvezdą i do przerwy prowadził 1:0 po golu Leona Goretzki.

Lewandowski też trafił do siatki w pierwszej połowie, ale po analizie VAR bramkę anulowano. Stało się tak, gdyż Corentin Tolisso dotknął wcześniej piłkę ręką.

W końcu jednak szczęście wróciło do Polaka. Na początku drugiej połowy ręką w polu karnym zagrał Milos Degenek, a sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Lewandowski.

To jego siódma bramka w tym sezonie Ligi Mistrzów, a już 24. we wszystkich rozgrywkach.

Na tym jednak nie poprzestał. W 60. minucie trafił do siatki po raz drugi. Coutinho dośrodkował z prawej strony, Tolisso zgrał piłkę, a Lewandowski idealnie odnalazł się w polu bramkowym. Tak więc Polak ma na koncie osiem bramek w LM oraz 25. w tym sezonie.

Czy to był koniec popisów? Nic z tych rzeczy! Chwilę później skompletował hat-tricka, uprzedzając Milana Borjana. To było jednak mało. Cztery minuty później strzelił czwartego gola! Wszystko trwało niespełna kwadrans. To najszybciej strzelone cztery gole w historii Ligi Mistrzów. Lewandowskiemu zmierzono 14 minut i 31 sekund.

Podsumowując ma na koncie 10 bramek w Lidze Mistrzów oraz 27. we wszystkich rozgrywkach.

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.