Liga Mistrzów: Bezzębny Lokomotiw. Udany rewanż Bayeru

We wtorkowym meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Lokomotiw Moskwa przegrał u siebie z Bayerem Leverkusen 0:2. Goście tym samym zrewanżowali się rosyjskiej drużynie za porażkę na własnym boisku 1:2 i zapewnili sobie co najmniej trzecie miejsce w grupie D.

W pierwszym składzie gospodarzy nie zabrakło Grzegorza Krychowiaka oraz Macieja Rybusa. Pomocnik reprezentacji Polski jako pierwszy wykreował okazję do zdobycia bramki. W 10. minucie oddał strzał lewą nogą z dystansu. Bramkarz Bayeru, Lukas Hradecky interweniował z problemami, ponieważ zatrzymał futbolówkę dopiero na linii bramkowej.

Minutę później odpowiedzieli rywale. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym niefortunnie trafiony piłką został Rifat Żemaletdinow, efektem czego zanotował trafienie samobójcze.

Kilka minut później piłkarze z Leverkusen mogli podwyższyć prowadzenie. Z rzutu wolnego przymierzył Kerem Demirbay, ale jego precyzyjne uderzenie obronił Guilherme.

W 26. minucie gospodarze mieli kapitaną okazję, aby doprowadzić do wyrównania. Sam na sam z Hradeckim wyszedł Anton Miranczuk, ale Rosjanin przegrał ten pojedynek. W końcówce pierwszej połowy żadna z ekip nie wypracowała już sobie żadnych szans.

Początek drugiej połowy to znowu koszmar Lokomotiwu i powtórka z pierwszych minut premierowej odsłony. W 54. minucie po asyście Charlesa Aranguiza, efektownym uderzeniem z powietrza Sven Bender zapisał się na liście strzelców i podwyższył na 2:0.

Po drugim trafieniu gości, tempo spotkania zdecydowanie opadło. Przyjezdni starali się kontrolować przebieg wydarzeń, natomiast miejscowi długo nie potrafili stworzyć klarownych sytuacji. W 82. minucie z dobrej strony pokazał się Maciej Rybus, który precyzyjnie dośrodkował z lewego skrzydła na głowę rezerwowego Daniła Kulikowa. Jego strzał jednak bez większych problemów obronił Hradecky.

W samej końcówce obraz gry nie uległ zmianie. Bayer odniósł cenne zwycięstwo i tym samym zrewanżował się za domową porażkę w Leverkusen. Dla Lokomotiwu porażka oznacza, że spadli na czwartą lokatę w tabeli i stracili szansę na wyższe miejsce.

Lokomotiw Moskwa - Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)
Bramka: Żemaletdinow 11 (s), S. Bender 54

Lokomotiw: Guilherme - Maciej Rybus, Benedikt Hoewedes, Vedran Corluka, Władisław Ignatjew - Anton Miranczuk, Dmitrji Barinow, Grzegorz Krychowiak, Rifat Żemaletdinow (65. Danił Kulikow) - Ederzito Lopes (77. Fiodor Smołow), Aleksiej Miranczuk

Bayer: Lukas Hradecky - Wendell, Sven Bender, Jonathan Tah, Panagiotis Restos - Moussa Diaby, Karem Demirbay (90. Lars Bender), Charles Aranguiz, Karim Bellarabi (77. Lucas Alario) - Leon Bailey (46. Julian Baumgartlinger), Kevin Volland

Żółte kartki: Hoewedes, Ignatjew, Corluka, Barniow - Wendell

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.