Liga Mistrzów: Z 0:2 na 4:2! Mourinho poprowadził Tottenham do wielkiego comebacku

Drugi mecz Jose Mourinho za sterami Tottenhamu, drugie zwycięstwo! Tottenham przegrywał przed własną publicznością już 0:2 z Olympiakosem, ale potrafił odwrócić losy spotkania z nawiązką. Po skutecznej pogoni Koguty wygrały 4:2.

Faworyt tego spotkania był tylko jeden, jednak postawa zespołu z nowym menedżerem za sterami był wielką niewiadomą. W swoim pierwszym meczu Mourinho odniósł zwycięstwo 3:2 z West Hamem, ale we wtorek początek był zupełnie inny.

Goście z Grecji prowadzili 2:0 już po 19. minutach, a do siatki Paulo Gazzanigi trafiali Youssef El-Arabi i Ruben Semedo. Spurs potrafili jednak wstać z kolan i zaliczył spektakularny powrót.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy ich dorobek bramkowy otworzył Dele Alli, a bramki dla Kogutów posypały się po zmianie stron. W 50. minucie wyrównał Harry Kane, ale nie był to ostatni gol angielskiego gwiazdora w tym spotkaniu. Prowadzenie gospodarzom dał Serge Aurier, a Anglik ustalił wynik spotkania.

Finaliści poprzedniej edycji zapewnili sobie tym samym awans do 1/8 finału.

Tottenham - Olympiakos Pireus 4:2 (1:2)

Bramki: Alli 45, Kane 50, 77, Aurier 73 - El Arabi 6, Semedo 19

Tottenham: Paulo Gazzaniga - Serge Aurier, Davinson Sanchez, Toby Alderweireld, Danny Rose - Lucas Moura (61. Moussa Sissoko), Eric Dier (29.  Christian Eriksen), Harry Winks, Heung-Min Son - Dele Alli (83. Tanguy Ndombele) - Harry Kane

Olympiakos: Jose Sa - Omar Elabdellaoui, Ruben Semedo, Yassine Meriah, Konstantinos Tsimikas - Mohamed Mady Camara, Guilherme, Andreas Bouchalakis (74. Mathieu Valbuena) - Daniel Podence, Youssef El Arabi (85. Miguel Angel Guerrero), Giorgos Masouras

Żółte kartki: Toby Alderweireld - Ruben Semedo, Andreas Bouchalakis, Konstantinos Tsimikas, Daniel Podence.

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.