Liga Mistrzów: Remis w hitowym meczu Liverpoolu z Napoli

Piłkarze Liverpoolu i Napoli zremisowali 1:1 w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Wynik meczu w pierwszej połowie otworzył Dries Mertens, a do remisu doprowadził po przerwie Dejan Lovren.

Przez pierwsze minuty spotkania nie działo się zbyt wiele i obie drużyny podeszły do meczu bardzo spokojnie. Wszystko zmieniło się w 21. minucie, kiedy Mertens niespodziewanie dał prowadzenie Napoli. Belg wykorzystał podanie Giovanniego Di Lorenzo i dokładnym uderzeniem z pola karnego pokonał Alissona.

W kolejnych fragmentach pierwszej połowy "The Reds" próbowali doprowadzić do remisu, lecz goście skutecznie rozbijali kolejne ataki Mohameda Salaha i spółki. Choć Liverpool miał optyczną przewagę, podopieczni Carlo Ancelottiego umiejętnie się bronili i do przerwy Włosi prowadzili 1:0.

W 55. minucie Alex Meret nie złapał piłki po dośrodkowaniu z prawej strony i Firmino znalazł się w świetnej sytuacji, ale Kalidou Koulibaly wybił futbolówkę zmierzającą do siatki. Chwilę później z pola karnego strzelił Salah, ale zbyt lekko i tym razem Meret dobrze interweniował. W kolejnej akcji z głowy uderzył Roberto Firmino, lecz obok bramki.

Gospodarze doprowadzili do remisu w 65. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Lovren i kibice Liverpoolu mieli co świętować. Choć do końca triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Mistrzów próbowali wyjść na prowadzenie, nie udało im się po raz drugi pokonać Mereta i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Liverpool FC - SSC Napoli 1:1 (0:1)
Bramki: Lovren 65 - Mertens 21

SSC Napoli: Alex Meret - Nikola Maksimović, Kostas Manolas, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Giovanni Di Lorenzo, Allan, Piotr Zieliński (85. Amin Younes), Fabian Ruiz - Hirving Lozano (72. Fernando Llorente), Dries Mertens (81. Eljif Elmas)

Liverpool FC: Alisson - Joe Gomez (57. Alex Oxlade-Chamberlain), Dejan Lovren, Virgil van Dijk, Andy Robertson - Jordan Henderson, Fabinho (19. Georginio Wijnaldum), James Milner (78. Trent Alexander-Arnold) - Sadio Mane, Mohamed Salah, Roberto Firmino

Żółte kartki: Robertson - Koulibaly, Allan

W drugim spotkaniu tej grupy Salzburg wygrał na wyjeździe z Genk. Goście prowadzili do przerwy już 2:0 po trafieniach Patsona Daki i Takumi Minamino. W drugiej części gry gole dla Austriaków strzelili jeszcze Hwang Hee-Chan i niezawodny Erling Braut Haaland. W związku z takimi wynikami w grupie E, Liverpool, Napoli i Salzburg wciąż są w grze o awans przed ostatnią kolejką. W decydującej serii gier Salzburg podejmie Liverpool, a Napoli zmierzy się u siebie z Genkiem.

KRC Genk - FC Salzburg 1:4 (0:2)
Bramki: Samata 85 - Daka 43, Minamino 45, Hwang Hee-Chan 69, Haaland 87

KRC Genk: Gaetan Coucke - Sebastian Dewaest, Carlos Cuesta, Jhon Lucumi - Joakim Maehle, Sander Berge, Patrik Hrosovsky (59. Paul Onuachu), Casper De Norre - Junya Ito (80. Ianis Hagi), Mbwana Samata, Joseph Paintsil (65. Theo Bongonda)

FC Salzburg: Carlos - Rasmus Kristensen, Jerome Onguene, Maximilian Wober, Andreas Ulmer - Enock Mwepu, Zlatko Junuzovic, Dominik Szoboszlai (80. Masaya Okugawa) - Takumi Minamino (89. Albert Vallci) - Patson Daka (62. Erling Braut Haaland), Hee-Chan Hwang

Żółte kartki: Samata - Junuzovic, Kristensen

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.