Liga Mistrzów: Szalona końcówka w Lipsku. Zenit lepszy od Olympique Lyon

W meczach 5. kolejki grupy G, kibice zobaczyli aż sześć goli. W pierwszym spotkaniu Zenit Sankt Petersburg pokonał Olympique Lyon 2:0. Z kolei w drugim starciu tej grupy, RB Lipsk w niecodziennych okolicznościach zremisowała z Benficą 2:2. Dzięki temu drużyna z Lipska awansowała do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Dość nieoczekiwanie to Portugalczycy wyszli na prowadzenie po golu Pizziego w 20. minucie. Po przerwie goście poszli za ciosem, choć przewaga optyczna należała do miejscowych piłkarzy. Drugą bramkę dla ekipy z Lizbony zdobył Carlos Vinicius w 59. minucie.

Mimo, że sytuacja Niemców był bardzo trudna, zespół prowadzony przez Juliana Nagelsmanna walczył do końca. I to się graczom z Lipska opłaciło. W 90. minucie Emil Forsberg skutecznie wykonał rzut karny. Następnie szwedzki skrzydłowy w szóstej minucie doliczonego czasu gry uratował remis gospodarzom. Przy drugim golu Forsberga asystował Timo Werner.

Zdobyty w ten sposób punkt zapewnił niemieckiej ekipie miejsce w fazie pucharowej. Na drugie miejsce awansował Zenit Sankt Petersburg, który wygrał u siebie z Olympique Lyon 2:0. Oba zespoły mają po siedem punktów, a Benfica zamyka tabelę z czterema.

RB Lipsk - Benfica Lizbona 2:2 (0:1)
Bramki: Forsberg 90, 90+6 - Pizzi 20, Vinicius 59

Lipsk: Petar Gulasci (64. Yvon Mvogo) - Marcelo Saracchi (70. Patrik Schick), Dayot Upamecano, Ethan Ampadu (56. Nordi Mukiele), Lukas Klostermann - Emil Forsberg, Diego Demme, Konrad Laimer, Marcel Sabitzer - Timo Werner, Christopher Nkunku

Benfica: Odisseas Vlachodimos - Alex Grimaldo, Ferro, Ruben Dias, Andre Almeida - Franco Cervi (90+8. Jota), Gabriel, Adel Taarabt, Pizzi (90+3. Caio) - Carlos Vinicius (82. Raul De Tomas), Chiquinho

Sędzia: Jesus Gil Manzano (Hiszpania)

W pierwszym meczu grupy G, Zenit od początku spotkania robił wszystko, żeby wyjść na prowadzenia. I ta sztuka udała się gospodarzom tuż przed przerwą. W 42. minucie wynik spotkania otworzył Artem Dzyuba, który pokonał Anthony'ego Lopesa.

Po przerwie goście starali się odpowiedzieć na trafienie napastnika reprezentacji Rosji, ale Zenit umiejętnie się bronił. Na dodatek ekipie z Francji brakowało momentami szczęścia. W końcówce Zenit po raz kolejny dopiął swego. W 83. minucie drugiego gola dla rosyjskiej ekipy strzelił Magomied Ozdojew i ustalił wynik spotkania.

Zenit Sankt Petersburg - Olympique Lyon 2:0 (1:0)
Bramki: Dziuba 42, Ozdojew 84

Zenit: Mikhail Kerzhakov - Wiaczesław Karawajew, Branislav Ivanović, Jarosław Rakicki - Sebastian Driussi (81. Jurij Żyrkow), Daler Kuziajew (90+2. Alex Sutormin), Magomied Ozdojew, Wílmar Barrios, Douglas Santos - Artem Dzyuba, Sardar Azmoun (83. Aleksandr Erokhin)

Lyon: Anthony Lopes - Leo Dubois, Marcelo, Joachim Andersen (83. Amine Gouiri), Jason Denayer, Fernando Marcal (58. Youssouf Kone) - Bertrand Traore, Jeff Reine-Adelaide, Lucas Tousart, Maxwel Cornet (74. Mathis Ryan Cherki) - Moussa Dembele

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.