Sankcje WADA wobec Rosji nie będą miały wpływu na Euro 2020

Inne
Sankcje WADA wobec Rosji nie będą miały wpływu na Euro 2020
fot. PAP

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) potwierdziła, że jej ewentualne sankcje wobec Rosji nie będą miały wpływu na plany rozegrania w tym kraju meczów Euro 2020. W związku ze skandalem dopingowym Rosji grozi m.in. zakaz organizacji najważniejszych imprez.

Za najważniejsze imprezy WADA uważa zawody multidyscyplinarne jak igrzyska olimpijskie oraz mistrzostwa świata - wynika z wiadomości jaką otrzymała agencja AP od rzecznika WADA Jamesa Fitzgeralda.

 

W przyszłorocznych piłkarskich mistrzostwach Europy cztery spotkania, w tym jedno ćwierćfinałowe, mają się odbyć w Sankt Petersburgu. W tym mieście ma zostać rozegrany także finał piłkarskiej Ligi Mistrzów w 2021 roku.

 

Kryzys w rosyjskim sporcie trwa już prawie pięć lat, a jego ostatnia odsłona dotyczy podejrzenia o manipulacje danymi jakie WADA otrzymała z moskiewskiego laboratorium antydopingowego.

 

Badający tę sprawę panel WADA zarekomendował, by wykluczyć Rosję na cztery lata ze wszystkich sportowych imprez na świecie. W letnich igrzyskach w Tokio 2020 i zimowych w Pekinie 2022 zawodnicy z tego kraju mogliby startować tylko pod neutralną flagą.

 

Dodatkowo panel jest za wprowadzeniem zakazu organizowania w Rosji dużych imprez sportowych przez kolejne cztery lata. Ostateczną decyzję podejmie 9 grudnia Komitet Wykonawczy WADA.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie