UFC: Kowalkiewicz wraca do oktagonu! "To będzie spore zaskoczenie"

Sporty walki

Karolina Kowalkiewicz (12-5, 1 KO, 2 SUB) na początku 2020 roku powróci do oktagonu organizacji UFC. Kontrakt na kolejny pojedynek w największej organizacji MMA na świecie został już podpisany. - Nie ma mowy o taryfie ulgowej. Jestem przekonany, że dla wielu to będzie zaskoczenie - mówił Łukasz Zaborowski, trener Kowalkiewicz z klubu Shark Top Team.

Kowalkiewicz w ostatnich pojedynkach nie spisywała się najlepiej. Aktualnie notuje najgorszą serię w karierze MMA znajdując się na fali trzech kolejnych porażek w UFC. Po pierwszej przegranej przez nokaut z Jessicą Andrade przyszły porażki decyzjami z Michelle Waterson oraz Alexą Grasso.

 

Łodzianka jest świadoma obecnej pozycji w organizacji UFC, ale nie składa broni. Kowalkiewicz podpisała kontrakt na kolejny pojedynek i do oktagonu powróci na początku 2020 roku. Wiadomość za pośrednictwem Twittera przekazał jej szkoleniowiec Łukasz Zaborowski.

 

 

- KK wraca na początku 2020. Walka klepnięta - napisał szkoleniowiec łódzkiego klubu Shark Top Team.

 

Nie wiadomo jeszcze gdzie wystąpi łodzianka i z kim przyjdzie się jej zmierzyć. W krótkiej rozmowie z portalem Polsatsport.pl trener zapewnił, że nie ma jednak mowy o łatwym powrocie na zwycięską ścieżkę.

 

- Wszystko zostało już podpisane. Oczywiście nie możemy zdradzić żadnych szczegółów do momentu oficjalnej informacji. Pierwotne plany organizacji były nieco inne, ale z różnych względów uległy zmianie. Nie ma mowy jednak o taryfie ulgowej pod względem sportowym. Jestem przekonany, że wiele osób będzie bardzo zaskoczonych - powiedział enigmatycznie Łukasz Zaborowski, trener Kowalkiewicz.

 

W szybkim tempie przedstawiciele organizacji w ostatnim czasie ujawniają daty, miejsca i pojedynki nadchodzących eventów UFC. W kalendarzu na 2020 roku znajdują się już wydarzenia w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Brazylii czy Wielkiej Brytanii. w pierwszej połowie przyszłego roku do oktagonu wrócą m.in. mistrzowie Jon Jones, Khabib Nurmagomedov czy Valentina Shevchenko.

 

Transmisja gal UFC na sportowych antenach Polsatu.

 

W załączonym  materiale wideo skrót ostatniej walki Karoliny Kowalkiewicz.

Maciej Turski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie