PŚ w kombinacji: Riiber najlepszy, Kupczak nie przystąpił do biegu

Zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie Jarl Magnus Riiber wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w fińskim Kuusamo. Norweg triumfował też w piątek na inaugurację. Szczepan Kupczak, który po skoku był 33., nie przystąpił do biegu na 10 km.

Drugie miejsce zajął Niemiec Vinzenz Geiger, a trzecie Jens Luraas Oftebro. O tym, kto stanie na środkowym stopniu podium, zdecydowała 0,1 sekundy. Nie powtórzyła się sytuacja z piątku, kiedy wszystkie trzy czołowe lokaty należały do Norwegów. Tym razem Espen Bjoernstad, który dzień wcześniej był drugi, musiał zadowolić się czwartą pozycją.

Riiber prowadził także na półmetku rywalizacji. W biegu uzyskał 13. czas. Geigerowi znacząco pomogła dobra dyspozycja w biegu oraz słabsze wyniki w tej części zmagań Oftebro i Bjoernstada, którzy zanotowali - odpowiednio - 20. i 26. czas.

Adam Cieślar został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach i zabrakło go tym razem w obsadzie głównych zawodów.

Rywalizacja w Kuusamo zakończy się w niedzielę.