Z kim reprezentacja Polski zagra przed Euro 2020?

Piłka nożna
Z kim reprezentacja Polski zagra przed Euro 2020?
fot. PAP

Reprezentacja Polski pewnie przebrnęła przez el. Euro 2020 i za kilka miesięcy rozpocznie rywalizację w mistrzostwach Starego Kontynentu. Według informacji Tomasza Włodarczyka, rywalami podopiecznych Jerzego Brzęczka przed ME bedą Ukraina, Szwecja i Rosja.

Zgodnie ze zdaniem Przeglądu Sportowego, Biało-Czerwoni będą chcieli w marcu i czerwcu sprawdzić się z trzema innymi finalistami ME. Wybór ma paść właśnie na Ukrainę, Szwecję i Rosję, chociaż w orbicie zainteresowań był także mecz kontrolny z Anglią.

 

Los skojarzył Biało-Czerwonych z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą barażowej ścieżki B (Bośnia i Hercegowina/Słowacja/Irlandia/Irlandia Północna) w grupie E. Turniej rozpoczniemy meczem ze zwycięzcą baraży, później czeka nas starcie z Hiszpanią i na zakończenie - mecz ze Szwecją.

 

Nasza reprezentacja ma wylecieć na turniej na początku czerwca. Wybrano już miejsce, gdzie Biało-Czerwoni spędzą ostatnie dni przed wyjazdem na ME 2020: ma to być Opalenica, a ostatni ze sparingów może zostać rozegrany w położonym niedaleko Poznaniu.

 

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 12 czerwca - 12 lipca, nie mają jednego czy dwóch gospodarzy. Odbędą się na 12 stadionach w 12 krajach. Władze futbolu na Starym Kontynencie chciały w ten sposób uczcić 60. rocznicę pierwszych mistrzostw Europy.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie