Podrażniony Leon! Siatkarz Perugii ukarany za gest po genialnym ataku (WIDEO)

Siatkówka

Wilfredo Leon był w centrum uwagi podczas hitowego meczu SuperLega między Itas Trentino a Sir Safety Perugia. Reprezentant Polski stał się bohaterem kontrowersji, po której został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

W czwartym secie Leon został sprowokowany po bloku z rąk Luki Vettoriego, a już kilkadziesiąt sekund później miał okazję się zrewanżować potężnym atakiem nad blokiem.

 

Siatkarzowi Perugii puściły nerwy i odpowiedział rywalom gestem, który miał oznaczać właśnie tego typu atak. Sędzia nie przyzwolił na taką wymianę uprzejmości i ukarał reprezentanta Polski indywidualnie.

 

- Ten przepis, w ramach którego nie można popatrzeć w oczy, ani krzyknąć, jest kontrowersyjny. Chciałbym interakcji. Do kiedy pod siatką zawodnicy pokazują troszkę charyzmy, nic złego się nie dzieje. Wilfredo nie pokazał niczego obraźliwego, ale trzeba respektować przepis - powiedział komentujący spotkanie Maciej Jarosz.

 

Zespół Leona wygrał na trudnym terenie 3:1

 

Oddaj głos na swojego faworyta w w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2019 Roku [TUTAJ].

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze