SuperLega: Zwycięstwo Perugii w meczu na szczycie! Świetny występ Leona

Siatkówka

W hitowym meczu 13. kolejki SuperLegi doszło do szlagierowego spotkania Itas Trentino z Sir Safety Perugią. Zespół Vitala Heynena zwyciężył 3:1 i zbliżył się do lidera, Cucine Lube Civitanova.

Wielka czwórka wyklarowała się już na szczycie SuperLegi, a coraz silniejszą pozycję w czubie tabeli ma Perugia. Kluczowe w układzie sił miało być niedzielne spotkanie w Trento, a w tym dużo lepiej wypadli goście, którzy przedłużyli serię zwycięstw do sześciu.

 

Centralną postacią spotkania był Wilfredo Leon, który w czwartym secie... dał się sprowokować. Po dotkliwym bloku ze stron Luki Vettoriego, reprezentant Polski odpłacił się rywalowi już w kolejnej akcji, atakując ponad rękami Włocha. Leon pokazał wymowny gest w stronę rywala, a sędzia ukarał go żółtą kartką.

 

Polski przyjmujący zakończył spotkanie z 23 oczkami, a w swoim zespole ustąpił wyłącznie Aleksandarowi Atanasijevicowi (26).

 

Perugia oddała rywalom tylko drugą partię (20:25), a w każdej pozostałej dała prawdziwy popis siły. Zespół Heynena zgromadził 25 punktów po 11 meczach i jest coraz bliżej liderującej Cucine Lube Civitanovy.

 

Itas Trentino - Sir Safety Perugia 1:3 (21:25, 25:20, 19:25, 23:25)

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze