Udany debiut Jagiełły w Pucharze Włoch. Przyczynił się do awansu swojej drużyny

Genoa CFC po ciekawym widowisku w 1/16 finału Pucharu Włoch pokonała na własnym stadionie Ascoli Picchio FC 1898 3:2. Udany debiut w rozgrywkach Coppa Italia zaliczył Filip Jagiełło, który asystował przy przy jednej z bramek.

Trener Genoa CFC Thiago Motta od pierwszej minuty dał szansę gry wychowankowi Zagłębia Lubin. Ten odwdzięczył mu się zaledwie po kwadransie, kiedy zanotował asystę przy golu Andrea Pinamontiego.

Na kolejne bramki kibice zgromadzeni na Stadio Comunale Luigi Ferraris musieli poczekać do drugiej połowy. Rozpoczęli ją lepiej goście, którzy wyrównali za sprawą Giacomo Beretty. Dwadzieścia minut później niespodziewanie już prowadzili po samobójczym trafieniu Domenico Criscito. Chwilę później lewy obrońca Genoi zdobył kolejną bramkę. Tym razem pokonał bramkarza rywali Ivana Lanniego i było 2:2. Dziesięć minut przed końcem drugi raz w meczu dał o sobie znać Pinamonti, który ustalił wynik spotkania.

Genoa CFC - Ascoli Picchio FC 1898 3:2 (1:0)

Bramki: Andrea Pinamonti 14, 79, Domenico Criscito 72 - Giacomo Beretta 48, Domenico Criscito 68 (s)