Złota Piłka 2019: Znamy szczegóły głosowania. Kto stawiał na Lewandowskiego?

Piłka nożna
Złota Piłka 2019: Znamy szczegóły głosowania. Kto stawiał na Lewandowskiego?
fot. Cyfrasport

Robert Lewandowski zajął ósme miejsce w plebiscycie na najlepszego piłkarza w Europie. Po Złotą Piłkę France Football sięgnął szósty raz w karierze Leo Messi. Ujawniono już szczegółowe wyniki głosowania, efektem czego możemy przekonać się którzy dziennikarze głosowali na poszczególnych zawodników.

Każdy z dziennikarzy uprawnionych do głosowania musiał wytypować pięciu piłkarzy, którzy odpowiednio za pierwsze miejsce otrzymywali sześć punktów, za drugie cztery "oczka", za trzecie trzy, za czwarte dwa oraz za piąte jeden punkt. Lewandowski w sumie zgromadził 44 punkty, a na pierwszej pozycji widzieli go Maciej Iwański z TVP Sport oraz Karl-Heiz Wild z niemieckiego Kickera. Co ciekawe, na Polaka wiele głosów oddało dziennikarzy z poza Europy, z krajów takich jak - Gwinea Równikowa, Nikaragua, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Sri Lanka czy Kambodża. Umiejętności napastnika Bayernu Monachium docenili również żurnaliści z Hondurasu, Pakistanu, Tursku i Caicos, Serbii, Białorusi, Mołdawii, Słowenii, Szwajcarii, Cypru, Czech, Malty oraz Węgier. Każdy z nich widział Lewandowskiego maksymalnie na trzeciej pozycji.

 

44 punkty zdobyte przez Lewandowskiego pozwoliły mu zająć ósme miejsce, wyprzedzając zaledwie o trzy "oczka" Bernardo Silvę z Manchesteru City. Do siódmego Alissona z Liverpoolu, Polak stracił już 23 punkty. Warto zauważyć, że triumfator tegorocznej Złotej Piłki - Leo Messi wyprzedził drugiego Virgila van Dijka tylko o siedem "oczek".

 

 

Jak głosowali dziennikarze z krajów skąd wywodzą się najsilniejsze ligi w Europie? Henry Winter z angielskiego The Times postawił na Van Dijka przed Ronaldo i Messim. Wspomniany wcześniej Wild z Kickera uznał, że pierwsze miejsce należy się Lewandowskiemu, który w jego zestawieniu wyprzedził Sadio Mane oraz Van Dijka. Alfredo Relano z hiszpańskiego AS wybrał Van Dijka, Messiego i Ronaldo. Obrońca Liverpoolu znalazł uznanie także w oczach Paolo Condo z włoskiego Sky Sports oraz La Gazzetta dello Sport. Drugie miejsce przypadło Frenkiemu De Jongowi a trzecią lokatę zajął Ronaldo. Z kolei Pascal Ferre, reprezentujący gospodarzy plebiscytu "France Football" wybrał Mane, Messiego i Van Dijka.

 

Nie brakuje także ciekawych wyborów niektórych dziennikarzy. I tak oto przedstawiciele z Gwatemali i Wybrzeża Kości Słoniowej widzieli na pierwszym miejscu Alissona natomiast żurnalista z Sri Lanki uznał, że pierwsza lokata należy się Trent Alexandrowi-Arnoldowi.

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze