Złota Piłka: Ostry komentarz Bońka po ogłoszeniu wyników

Piłka nożna
Złota Piłka: Ostry komentarz Bońka po ogłoszeniu wyników
fot. PAP

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy kolejnego laureata Złotej Piłki France Football. Najlepszym piłkarzem w Europie po raz szósty w karierze został wybrany Leo Messi. Sporo kontrowersji wywołała ósma lokata, którą zajął Robert Lewandowski. W mocnych słowach na temat plebiscytu wypowiedział się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Zdaniem wielu kibiców oraz ekspertów ósma lokata Lewandowskiego nie odzwierciedla formy, którą prezentował w tym roku. Nie brakowało głosów mówiących o tym, że kapitan reprezentacji Polski powinien znaleźć się co najmniej w pierwszej piątce plebiscytu, a nawet powalczyć o podium.

 

Tymczasem napastnik Bayernu został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Triumf przypadł Leo Messiemu, a podium uzupełnili Virgil van Dijk oraz Cirstiano Ronaldo. Po ogłoszeniu czołowej dziesiątki Zbigniew Boniek wyraził swoje odczucia w mocnych słowach. - Złota Piłka to wielkie gó****. Jeżeli francuscy przyjaciele chcą się dowiedzieć dlaczego, to wiedzą gdzie mnie szukać - napisał prezes PZPN na Twitterze.

 


Lewandowski najwyższe - czwarte miejsce w plebiscycie Złotej Piłki France Football zajął w 2015 roku. Boniek jako piłkarz Juventusu uplasował sie na trzeciej lokacie w 1982 roku.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze