7 asów Leona w secie! Zwycięstwo Perugii w pierwszym meczu Ligi Mistrzów

W meczu 1. kolejki grupy D Ligi Mistrzów siatkarze Sir Safety Perugia pokonali SL Benfica Lizbona 3:1. Podopieczni trenera Vitala Heynena zainkasowali komplet punktów w starciu z niżej notowanym rywalem. W trzecim secie tej konfrontacji reprezentant Polski Wilfredo Leon zdobył aż siedem punktów bezpośrednio z zagrywki.

W pierwszym secie siatkarze z Lizbony dotrzymywali gospodarzom kroku do stanu 19:18. W końcówce w polu serwisowym pojawił się Ołeh Płotnycki i... zagrywał do końca. Jego as serwisowy zakończył tę partię (25:18). Druga odsłona dość niespodziewanie toczyła się przy przewadze drużyny z Portugalii (5:8, 9:11, 16:18). Przy stanie 21:24, po ataku Hugo Gaspara, goście mieli piłkę setową. Siatkarze Sir Safety Perugia zdołali jednak odrobić straty i doprowadzili do rywalizacji na przewagi. Mimo to przegrali tę partię (24:26).

Set numer trzy rozpoczął się od mocnego otwarcia siatkarzy Perugii (10:3). Porażka w poprzedniej partii mocno podrażniła gospodarzy, a zwłaszcza Wilfredo Leona, który niemiłosiernie gnębił rywali zagrywką. W tym secie zaserwował aż siedem asów (w całym meczu dziewięć)! Perugia spokojnie utrzymała punktowy dystans i pewnie wygrała 25:15. Czwarta partia również toczyła się przy przewadze, choć już nie tak zdecydowanej, podopiecznych trenera Heynena. Sir Safety Perugia wygrała 25:19 i w pierwszym meczu tej edycji Ligi Mistrzów zainkasowała komplet punktów.

Najwięcej punktów: Wilfredo Leon (23), Aleksandar Atanasijević (19), Ołeh Płotnycki (10), Marko Podrascanin (10) – Perugia; Raphael Oliveira (17), Hugo Gaspar (10) – SL Benfica. Drużyna Heynena i Leona zdrzemnęła się w drugiej partii, ale w pozostałych setach przewaga nad mistrzami Portugalii była wyraźna. Wystarczy przytoczyć dwie statystyki: punktowych bloków (11–4) i zagrywek (16–2, 9 asów Leon, 5 Płotnycki).

W innym środowym meczu grupy D siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa wygrali u siebie z francuskim Tours VB 3:0.

Sir Sicoma Monini Perugia – Benfica Lizbona 3:1 (25:18, 24:26, 25:15, 25:19)