EBL: Ósme z rzędu zwycięstwo Stelmetu Enei

Koszykówka
EBL: Ósme z rzędu zwycięstwo Stelmetu Enei
fot. Cyfrasport

Stelmet Enea BC Zielona Góra ciągle pokazuje bardzo wysoką formę w Energa Basket Lidze! Tym razem zielonogórzanie pokonali Polpharmę Starogard Gdański 93:84.

Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w ten mecz, a po trafieniach Drew Gordona prowadzili już 6:0. Podkoszowy był nie do zatrzymania - dzięki niemu przewaga urosła do dziewięciu punktów. Polpharma odrabiała straty, a pomagali w tym Martynas Paliukenas i Kamau Stokes. Po rzutach wolnych tego drugiego był remis! Dobrą końcówkę tej części gry zanotował Marcel Ponitka - dzięki niemu po 10 minutach było 23:19. W drugiej kwarcie Stelmet Enea uciekał na 11 punktów po rzutach Tony’ego Meiera i Ponitki. Starogardzianie nie do końca mieli pomysł na odrabianie strat. Drużyna trenera Żana Tabaka z kolei grała bardzo swobodnie w ofensywie i ostatecznie po pierwszej połowie wygrywała 54:45.

 

W trzeciej kwarcie zielonogórzanie przede wszystkim kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Brett Prahl oraz Michał Kołodziej starali się zmieniać sytuację, ale nie do końca byli w stanie to zrobić. Skuteczny ciągle był Drew Gordon, nieźle prezentował się Marcel Ponitka, a po trójce Ludviga Hakansona po 30 minutach było 74:64. Polpharma nie poddawała się i w czwartej kwarcie po akcji 2+1 Daniela Gołębiowskiego przegrywała już tylko czterema punktami! Gospodarze dość szybko opanowali sytuację dzięki Jarosławowi Zyskowskiemu. Ważne akcje dołożył też Ponitka i ostatecznie to Stelmet Enea zwyciężył 93:84.

 

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Marcel Ponitka z 19 punktami i 4 asystami. Kamau Stokes zdobył 17 punktów i 7 asyst dla gości.

 

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gd. 93:84 (23:19, 31:26, 20:19, 19:20)

 

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Marcel Ponitka 19, Drew Gordon 18, Jarosław Zyskowski 17, Tony Meier 15, Ludwig Hakanson 12, Ivica Radic 8, Joe Thomasson 2, Łukasz Koszarek 2, Mikołaj Witliński 0, Przemysław Zamojski 0

 

Polpharma Starogard Gd.: Kamau Stokes 17, Daniel Gołębiowski 16, Brett Prahl 15, Michał Kołodziej 15, Martynas Paliukenas 6, Isaiah Wilkins 6, Jonathan Williams 4, Aleksander Załucki 3, Paweł Dzierżak 2, Jakub Motylewski 0

MC, plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie