Barcelona przedłużyła kontrakt z 17-letnią gwiazdą. Ogromna klauzula wykupu!

Piłka nożna
Barcelona przedłużyła kontrakt z 17-letnią gwiazdą. Ogromna klauzula wykupu!
fot. PAP

Ten rok z pewnością należał do nastoletniego Ansu Fatiego. Młody skrzydłowy przebojem przedarł się do pierwszego zespołu Barcelony, a klub wiąże z nim ogromne nadzieje i potwierdził to, podpisując nową umowę do 2022 roku.

Hiszpański piłkarz, urodzony w Gwinei Bissau kilka tygodni temu skończył 17 lat, a już ma na swoim koncie 11 występów w pierwszej drużynie Dumy Katalonii. Skrzydłowy wskoczył do pierwszej drużyny mistrzów kraju ze względu na problemy zdrowotne gwiazd na początku rozgrywek.

 

Nowy kontrakt zapowiada, że Fati jest traktowany jako przyszłość klubu. Świadczyć o tym może ogromna klauzula odstępnego. Już teraz zainteresowani będą zmuszeni wyłożyć 170 milionów euro, a po dołączeniu do pierwszego zespołu na stałe, kwota ta wzrośnie ponad dwukrotnie! Jako senior ma kosztować nawet 400 mln euro.

 

 

Fati otworzył swoje konto strzeleckie 31 sierpnia, stając się najmłodszym zdobywcą bramki w historii zespołu z Camp Nou. Ostatnio został powołany do reprezentacji Hiszpanii do lat 21, chociaż jest w orbicie zainteresowań seniorskiego zespołu La Furia Roja w kontekście Euro 2020, na którym w grupie zagrają oni z Polską.

 

Na tę chwilę 17-latek musi jednak budować swoją pozycję w młodzieżowym zespole Barcy.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze