Cztery mecze towarzyskie reprezentacji Polski przed EURO 2020! Znamy wszystkich rywali

Piłka nożna
Cztery mecze towarzyskie reprezentacji Polski przed EURO 2020! Znamy wszystkich rywali
fot. PAP

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o planach Biało-Czerwonych przed startem EURO 2020. Podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrają cztery spotkania - wszystkie przed własną publicznością.

Jeszcze przed losowaniem grup EURO 2020 mówiło się o tym, że Polacy zmierzą się z Ukrainą, Rosją oraz Szwecją. Wylosowanie "Trzech Koron" nieco skomplikowało plany PZPN-owi, jednak szybko znaleziono rozwiązanie. Mecze z Ukrainą i Rosją nie były zagrożone i dość szybko poznaliśmy ich termin.

 

W czwartek ogłoszono kolejnych sparingpartnerów. 27 marca zagramy z Finlandią, a 9 czerwca - z Islandią. Z obiema reprezentacjami graliśmy też przed finałami EURO 2016. Wygraliśmy wtedy z Finlandią 5:0 oraz Islandią 4:2.

 

- Zmierzymy się z bardzo dobrymi, wymagającymi rywalami. Trzech z nich to również finaliści EURO 2020, a czwarty zespół gra w barażu i ma duże szanse znaleźć się na mistrzostwach. Te mecze na pewno pomogą nam w jak najlepszym przygotowaniu się do turnieju – powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN, cytowany przez oficjalną stronę.

 

Mecze towarzyskie Polaków przed EURO 2020:

 

27 marca:

Polska - Finlandia

 

31 marca:

Polska - Ukraina

 

2 czerwca:

Polska - Rosja

 

9 czerwca:

Polska - Islandia

 

Reprezentacja Polski na EURO 2020 zagra w grupie E razem z Hiszpanią, Szwecją oraz zwycięzcą ścieżki B, w której skład wchodzą Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia oraz Irlandia Północna.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze