Euroliga: Arka Gdynia wygrała trzeci mecz z rzędu

Koszykarki Arki wygrały w Lyonie z LDLC ASVEL Feminin 87:71 (16:17, 26:20, 22:18, 23:16) w szóstym występie w grupie B Euroligi. To ich trzecie, w dodatku z rzędu, zwycięstwo w tych rozgrywkach. W następnej kolejce gdynianki podejmą Dynamo Kursk.

Zawodniczki Arki rozpoczęły rywalizację w Eurolidze od trzech porażek, ale następnie odniosły trzy, w tym dwa wyjazdowe, zwycięstwa. Koszykarki trenera Gundarsa Vetry wyrównały swój bilans w czwartek w Lyonie, gdzie wyraźnie okazały się lepsze od niepokonanych wcześniej we własnej hali koszykarek LDLC ASVEL Feminin.

Szkoleniowcy obu zespołów grali wąskim składem, bo skorzystali z usług tylko siedmiu zawodniczek.

Początek meczu w wykonaniu przyjezdnych nie był zbyt udany, bowiem w siódmej minucie przegrywały 8:15. Gdynianki szybko jednak odrobiły straty i już na początku drugiej kwarty po trafieniu Barbory Balintovej wyszły na prowadzenie 20:19.

Słowacka rozgrywająca zdobyła w sumie 22 punkty, co jest jej najlepszym osiągnięciem w sezonie. Do tego miała też dziewięć asyst i trzy przechwyty.

Najskuteczniejsza w Arce była jednak białoruska silna skrzydłowa Maryja Papowa, która w dwóch poprzednich spotkaniach uzyskała tylko dwa "oczka", ale wicemistrzyniom Francji zaaplikowała 29. To także jest jej rekord w tych rozgrywkach. Na dobrym poziomie jak zwykle zagrała niemiecka środkowa Marie Guelich – 13 punktów i zebrała 10 piłek, z czego cztery w ataku.

Druga połowa toczyła się pod dyktando gdynianek. W 27. minucie po dwóch wolnych wykorzystanych przez Papową zrobiło się 57:46 dla Arki, a w 36. minucie po rzucie "za trzy" Białorusinki zespół gości wygrywał już różnicą 19 punktów (77:58). W tym momencie losy konfrontacji były praktycznie rozstrzygnięte.

W środę 11 grudnia o godz. 18 w ostatnim meczu pierwszej rundy gdynianki podejmą wicemistrza Euroligi - Dynamo Kursk. Rosyjska drużyna także odniosła trzy zwycięstwa i doznała trzech porażek.

LDLC ASVEL Feminin - Arka Gdynia 71:87 (17:16, 20:26, 18:22, 16:23)

LDLC ASVEL Feminin Lyon: Marine Johannes 18, Marieme Badiane 15, Michelle Plouffe 14, Julie Allemand 12, Helena Ciak 5, Ingrid Tanqueray 4, Lidija Turcinovic 3

Arka Gdynia: Maryja Papowa 29, Barbora Balintova 22, Marie Guelich 13, Angelika Slamova 9, Rebecca Allen 7, Sonja Greinacher 4, Marissa Kastanek 3