KMŚ: Zenit Kazań wygrał... w ciemnościach. Na hali zgasło światło

Po nieudanym początku turnieju, Zenit Kazań zanotował pierwsze zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata. Siatkarze z Rosji pokonali Al-Rayyan 3:1, ale wydarzeniem tego spotkania pozostanie brak światła na hali w brazylijskim Betim już na początku spotkania.

Rosjanie zrehabilitowali się po zdecydowanej porażce na początku turnieju, gdy zostali rozbici przez Sada Cruzeiro "do zera", zaledwie dobę wcześniej.

Tym razem mecz również rozpoczął się dla nich kiepsko, bowiem zespół z Kataru prowadził już 4:0 w pierwszej partii. Wówczas na hali zapanowała ciemność, a zawodnicy musieli przerwać grę.

Rosjanie wrócili jednak do gry w drugim secie i pokonali niżej notowany zespół 3:1. W ostatnim grupowym spotkaniu czeka ich jednak starcie wagi ciężkiej z Cucine Lube Civitanova i ciężko upatrywać w nich faworyta tego starcia. Włosi wygrali bowiem komplet spotkań "do zera".

Kilka godzin po zakończeniu spotkania Zenita, Lube nie dało szans Sada Cruzeiro, ogrywając reprezentantów gospodarzy 3:0. Świetne spotkanie ma za sobą Mateusz Bieniek, który był najjaśniejszą postacią zespołu z Włoch, zostając autorem 16 punktów.

Był to niezwykle ważny mecz także dla Yoandy Leala. Kubańczyk z brazylijskim paszportem zdobył 14 oczek w starciu ze swoim byłym klubem.