Kubica znowu za kierownicą BMW! Weźmie udział w testach

Moto
Kubica znowu za kierownicą BMW! Weźmie udział w testach
fot. PAP

BWM ogłosiło, że Robert Kubica pojedzie w testach samochodu serii wyścigowej DTM. Polak w niedawno zakończonym sezonie rywalizował w F1 w barwach Williamsa.

O potencjalnych startach Kubicy w DTM mówiło się od dłuższego czasu i w czwartek doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia tych doniesień. 34-latek w dniach 10-13 grudnia będzie testował samochód na torze w hiszpańskim Jerez. Oprócz Kubicy, w testach weźmie udział Brytyjczyk Nick Yelloly, który w tym roku jako zawodnik ekipy BMW wygrał wyścigi China GT Series.

 

Dla Kubicy jest to powrót do BMW po 10 latach. W latach 2006-2009 polski kierowca ścigał się w barwach niemieckiego zespołu w F1, rozpoczynając tym samym karierę w tej prestiżowej serii. W 2008 roku wygrał swój pierwszy wyścig, triumfując podczas Grand Prix Kanady. W 2010 roku kierowca z Krakowa dołączył do Renault. 

W 2011 roku Kubica przerwał karierę w związku z wypadkiem podczas rajdu Ronde di Andora. Niewiele brakowało, a Polak straciłby wówczas rękę. Niespodziewanie wrócił jednak do ścigania, w 2019 roku ponownie rywalizując w F1. W barwach Williamsa zdobył jeden punkt, zajmując 10. lokatę podczas Grand Prix Niemiec.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze