"Kurek fatalnie wybrał klub. Przechodzi drogę, która nic nie daje"

Siatkówka

- Martwi mnie, fatalnie wybrał klub. Ukłony do niebios za to, że męska kadra nie gra w styczniu. Bartosz przechodzi tam beznadziejną drogę, która niczego nie daje - powiedział w magazynie #7strefa ekspert Polsatu Sport Wojciech Drzyzga o sytuacji Bartosza Kurka.

Kurek od początku obecnego sezonu występuje we włoskiej drużynie Vero Volley Monza. Dla wielu obserwatorów czy kibiców wybór klubu przez reprezentanta Polski był sporym zaskoczeniem. Nie jest to bowiem ekipa z czołówki tamtejszej ekstraklasy. Zdaniem Drzyzgi, Kurek dokonał złego wyboru.

 

- Co do Kurka... Martwi mnie, fatalnie wybrał klub. Ukłony do niebios za to, że męska kadra nie gra w styczniu. Bartosz przechodzi tam beznadziejną drogę, która niczego nie daje. Mam nadzieję, że ma na tyle twardą głowę, że go to wszystko nie zniechęci. Fizycznie będzie ciężko, bo teraz liczą tylko na niego i wykonuje masę ataków. Wszystkie oczy są skierowane na niego. Kibicuję, żeby dotrwał w jak najlepszej formie do sezonu reprezentacyjnego. Przykro, że nie gra w ciut lepszym klubie - ocenił Drzyzga.

 

Dla Kurka nie jest to pierwszy sezon we włoskiej lidze. W latach 2013-2015 występował w A.S. Volley Lube. Później wrócił do Polski, grając między innymi w Resovii czy Stoczni Szczecin. Do drużyny Vero Volley Monza trafił po grze w ONICO Warszawa.

 

Fragment programu #7strefa w załączonym materiale wideo.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze