SuperLega: Polacy rządzą we Włoszech! Kurek i Leon liderami klasyfikacji najlepiej punktujących

Siatkówka

Bartosz Kurek jest w znakomitej formie. W każdym meczu dopisuje do konta Vero Volley Monzy pokaźne sumy punktów. Dzięki kapitalnym występom Polak został liderem klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników w lidze włoskiej! Tuż za jego plecami jest inny z reprezentantów Polski Wilfredo Leon.

Indywidualne osiągnięcia są zdecydowanie bardziej spektakularne niż drużynowe w wykonaniu naszych reprezentantów. Vero Volley Monza rozegrała jak dotąd sześć spotkań. Ekipie Kurka udało się wygrać zaledwie jedno, co pozwala jej zajmować dziewiąte miejsce w SuperLega.

 

Zdecydowanie wyżej w innej klasyfikacji uplasował uplasował się sam zainteresowany. Polski atakujący jest najlepiej punktującym ligi. Zgromadził na swoim koncie aż 136 punktów, a to wystarcza, by być liderem zestawienia opracowanego przez volleyball.it. Drugie miejsce z dorobkiem 122 "oczek" zajmuje Leon.

 

Siatkarz Sir Safety Conad Perugii przewodzi jednak w innym rankingu. Jest najlepiej zagrywającym ligi. Zdobył w tym elemencie 18 punktów, czyli więcej niż Yoandry Leal, Osmany Juantorena czy Ivan Zaytsev.

 

Jego drużyna jest obecnie czwarta w SuperLega z trzynastoma punktami na koncie. Zespół z Perugii traci do lidera (Cucine Lube Civitanova) aż osiem "oczek"!

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze