SuperLega: Leon huknął jak z armaty i zakończył mecz!

Drużyna Wilfredo Leona Sir Safety Conad Perugia odniosła kolejne zwycięstwo w lidze włoskiej. Tym razem podopieczni Vitala Heynena pokonali ostatnią w tabeli Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:0 (25:17, 25:17, 25:17). Spotkanie w fenomenalny sposób zakończył właśnie Leon posyłając na stronę rywali świetną zagrywkę.

Siatkarze z Perugii byli zdecydowanymi faworytami tego starcia i każdy inny wynik niż pewny triumf gospodarzy byłby uznany za sporą sensację. Takowej jednak nie było, ponieważ gwiazdozbiór Sir Safety Conad wygrał pewnie bez straty seta, dominując we wszystkich odsłonach.

Jedynie trzecia partia do pewnego momentu była wyrównana. Przy stanie 13:13 trener Heynen wyraźnie niezadowolony poprosił o przerwę, która przyniosła zamierzony efekt w postaci serii punktowej w wykonaniu jego siatkarzy. Ten ostatni zdobył skuteczną zagrywką Wilfredo Leon.