SuperLega: Pewne zwycięstwo drużyny Leona

Sir Safety Conad Perugia pewnie wygrała 3:0 (25:17, 25:17, 25:17) z ostatnią ekipą ligi włoskiej Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.

Perugia podchodziła do spotkania w roli wyraźnego faworyta. Wielką niespodzianką byłoby przecież, gdyby ostatnia ekipa ligi włoskiej pokonała naszpikoany gwiazdami zespół z czołówki. Początek spotkania udowodnił, że różnica klas jest znacząca. Podopieczni Vitala Heynena szybko wyszli na prowadzenie 10:4. W dalszej fazie seta przyjezdni nie byli w stanie odrobić strat, ani nawet zmniejszyć ich wymiaru. Przegrali 17:25.

Przewaga gospodarzy szybko uwidoczniła się również w drugiej partii. Przebiegała ona pod dyktando Perugii od początku do końca i zakończyła się dokładnie takim samym wynikiem - 25:17.

Jedynie trzecia partia do pewnego momentu była wyrównana. Przy stanie 13:13 trener Heynen wyraźnie niezadowolony poprosił o przerwę, która przyniosła zamierzony efekt w postaci serii punktowej w wykonaniu jego siatkarzy. Ten ostatni zdobył asem serwisowym Wilfredo Leon.

Sir Safety Conad Perugia - Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:0 (25:17, 25:17, 25:17)