SuperLega: Ekipa Bednorza zdominowana przez Cucine Lube. Bieniek nie zagrał

Siatkówka

Ekipa Cucine Lube Civitanova wygrała 3:0 (25:19, 25:20, 25:18) z Leo Shoes Modeną w meczu szóstej kolejki SuperLega. Największym nieobecnym meczu był Osmany Juantorena, lecz mimo braku dotychczasowego lidera mistrzowie Włoch zdominowali zespół Bartosza Bednorza w każdym elemencie.

Starcie mistrza Włoch z czwartą ekipą poprzedniego sezonu zapowiadało się niezwykle ciekawie. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał fakt, że po obu stronach siatki mogliśmy obserwować polskie akcenty. W ekipie Cucine Lube występuje przecież Mateusz Bieniek, a za przyjęcie w zespole Modeny odpowiada Bartosz Bednorz.

 

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Co prawda nie mogli odskoczyć na więcej niż dwa punkty, lecz cały czas to oni utrzymywali się na prowadzeniu. Problemy Modeny rozpoczęły się od momentu, kiedy jej gracze zaczęli popełniać błędy w ataku. Micah Christenson podejmował ogromne ryzyko rozgrywając bardzo odważnie, lecz nie przynosiło to wymiernych efektów. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego utrzymywali trzypunktowe prowadzenie, a w końcówce jeszcze je powiększyli. Po kosmicznej akcji, w której atakujący Amir Ghafour wystawił Robertlandy Simonowi krótką na środek gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

 

Również druga partia od początku układała się pod dyktando ekipy z Civitanovy. Co prawda w pewnym momencie ekipa Andrei Gianniego zerwała się do walki i złapała kontakt punktowy z Cucine Lube (10:9). Chwilę później mistrzowie Włoch odzyskali bezpieczne prowadzenie. Modena w żadnym z elementów nie była w stanie zagrozić rywalom i przegrała kolejną partię 19:25.

 

Wyrównany początek trzeciego seta mógł napawać kibiców przyjezdnych nadzieją na przedłużenie losów tego spotkania. Z akcji na akcję ponownie zaczęła się jednak uwidaczniać przewaga gospodarzy. Ani zespół z Modeny, ani trener próbujący wspierać swoich zawodników przerwami nie był w stanie zatrzymać rozpędzonego zespołu z Civitanovy. Po zepsutej zagrywce Maxwella Holta siatkarze Cucine Lube mogli cieszyć się z pewnego zwycięstwa nad trudnym rywalem.

 

Nie najlepiej zaprezentował się Bartosz Bednorz. Polak, który przyzwyczaił do znakomitych dorobków punktowych, spędził na boisku cały mecz, lecz zdobył tylko siedem "oczek". Drugi z Biało-Czerwonych nie pojawił się na parkiecie.

 

Cucine Lube Civitanova - Leo Shoes Modena 3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

 

Cucine Lube Civitanova: Simone Anzani, Yoandry Leal, Amir Ghafour, Enrico Diamantini, Robertlandy Simon, Bruno Rezende, Fabio Balaso (L) oraz Jiri Kovar, Kamil Rychlicki

 

Leo Shoes Modena: Matthew Anderson, Ivan Zaytsev, Bartosz Bednorz, Micah Christenson, Maxwell Holt, Daniele Mazzone, Salvatore Rossini (L) oraz Giulio Pinali

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze