NHL: St. Louis Blues zatrzymani przez Pingwiny

Po czterech zwycięstwach z rzędu porażki doznali hokeiści St. Louis Blues. Aktualni mistrzowie ligi NHL ulegli w środę na wyjeździe Pittsburgh Penguins 0:3, ale utrzymali prowadzenie w tabeli Konferencji Zachodniej.

Wynik już w 39. sekundzie otworzył Teddy Blueger. Pod koniec drugiej tercji podwyższył Stefan Noesen, a w 45. minucie na 3:0 trafił Alex Galchenyuk. Wszystkie 28 strzałów Blues zatrzymał natomiast bramkarz "Pingwinów" Tristan Jarry. Mecz z czystym kontem zakończył po raz trzeci w karierze.

- Graliśmy twardo. Myślę, że rywalom gra się z nami coraz trudniej. Robimy postępy i wszyscy w zespole uwierzyli, że taki styl gry może przynieść efekty. Jesteśmy w stanie pokonać każdą ekipę - powiedział trener Penguins Mike Sullivan.

Blues w tabeli mają pięć punktów przewagi nad Edmonton Oilers. "Nafciarze" minionej nocy również przegrali - we własnej hali z Ottawa Senators 2:5.

Penguins natomiast awansowali na piąte miejsce na Wschodzie. Prowadzą hokeiści Washington Capitals, którzy pokonali na wyjeździe Los Angeles Kings 3:1. Stołeczny zespół w tabeli ma dwa punkty przewagi nad Boston Bruins, ale również rozegrane o dwa mecze więcej.