Polska współorganizatorem siatkarskich mistrzostw Europy 2021!

Siatkówka

Ostatnia niewiadoma została ujawniona! Polska dołączyła do Estonii, Finlandii i Czech jako współorganizator CEV EuroVolley 2021.

O możliwości współorganizacji ME 2021 przez Polskę mówiło się od jakiegoś czasu, jednak doczekaliśmy się ostatecznego potwierdzenia. To nie koniec dobrych informacji dla polskich kibiców: to nasz kraj będzie gościł największą liczbę spotkań spośród wszystkich gospodarzy. Będzie to 15 meczów fazy grupowej, cztery mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, oba półfinały, finał i mecz o III miejsce. Składa się to na aż 25 spotkań EuroVolley!

 

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) zdecydowała, że kolejna edycja turnieju rozegrana zostanie według formuły znanej z tego sezonu.

 

W czempionacie o medale powalczą 24 zespoły, podzielone na cztery grupy (po sześć zespołów w każdej). Wśród startujących ekip na pewno znajdą się wspomniani gospodarze oraz osiem najwyżej sklasyfikowanych zespołów ME 2019 - Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia. Stawkę uzupełni 12 najlepszych zespołów kwalifikacji - te odbędą się latem 2020 roku.

 

– Jestem dumny i szczęśliwy, że Polska będzie jednym z czterech organizatorów EuroVolley 2021 Mężczyzn. To kolejny najwyższej rangi turniej, który odbędzie się w naszym kraju! Jestem pewien, że Polski Związek Piłki Siatkowej dołoży wszelkich starań, aby przeprowadzić to prestiżowe wydarzenie na najwyższym poziomie organizacyjnym – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Cieszę się, że mistrzostwa ponownie odbędą się w czterech krajach. Ta formuła znakomicie służy promocji siatkówki w Europie, a dla nas gospodarzy – Czech, Estonii, Finlandii i Polski jest wyzwaniem, ale też dowodem zaufania ze strony Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej. Jestem przekonany, że wszyscy sprawimy ogromną radość fanom siatkówki w Europie! – dodał.

 

Polska będzie organizować ME po raz trzeci w historii. Po raz pierwszy było to w 2013 roku, kiedy współorganizowaliśmy turniej z Danią. Cztery lata później Polska była samodzielnym organizatorem.

 

Będzie to 28. start reprezentacji Polski na mitrzostwach Starego Kontynentu. Tylko raz w historii, w 2009 roku w Izmirze zostali mistrzami Starego Kontynentu.

ch, Polsat Sport, PZPS

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze