Puchar Europy: Koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów Wlkp. wygrały w Ankarze i awansowały

Koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów pokonały na wyjeździe turecki Botas SK Ankara 83:49 (20:16, 17:14, 24:7, 22:12) w meczu ostatniej, 6. kolejki grupy A Pucharu Europy. Dzięki tej wygranej polska drużyna z pierwszego miejsca awansowała do fazy play off.

Zespół z Polski musiał wygrać w Ankarze, by zapewnić sobie udział w kolejnym etapie rozgrywek. W Gorzowie akademiczki pokonały Botas SK różnicą pięciu punktów. W czwartek miały nieco ułatwione zadanie, gdyż ekipa gospodarzy nie była już w tak silnym składzie. Z tureckiej drużyny odeszły w międzyczasie trzy Amerykanki: Kelsey Mitchell, Sheylani Peddy i Temi Fagbenle. Swoją szasnę gorzowianki wykorzystały w stu procentach.

Przyjezdne rozpoczęły czwartkowy mecz od zwycięstwa w pierwszej kwarcie 20:16, choć na jej początku to Botas miał kilkupunktową przewagę. W kolejnej odsłonie była walka punkt za punkt, ale cały czas ekipa z Polski utrzymywała prowadzenie, by w końcówce je nieco powiększyć. Do przerwy było 37:30.

Przełom nastąpił po zmianie stron. W trzeciej kwarcie gorzowianki w pełni przejęły inicjatywę na parkiecie i sukcesywnie "odjeżdżały" rywalkom. Tę część meczu wygrały 24:7 i przed ostatnią kwartą miały już 24 punkty przewagi.

Ostatnie 10 minut nie zmieniło losów spotkania. Będący na fali zespół z Gorzowa nie zwalniał tempa i ostatecznie wygrał 83:49.

Zmagania w grupie A okazały się niezwykle wyrównane. Wszystkie cztery zespoły zakończyły je z bilansem trzech zwycięstw i trzech porażek; o kolejności w tabeli decydowały tzw. małe punkty, w których najlepsze okazały się wicemistrzynie Polski.

Botas SK – InvestInTheWest 49:83 (16:20, 14:17, 7:24, 12:22)

InvestInTheWest Enea Gorzów: Cheridene Green 20, Kahleah Copper 14, Annamaria Prezelj 14, Zhosselina Maiga 12, Chloe Jackson 8, Laura Juskaite 7, Wiktoria Keller 4, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Katarzyna Dźwigalska 0, Karolina Matkowska 0