EBL: BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - WKS Śląsk Wrocław. Relacja i wynik na żywo

Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wlkp. podejmą w piątek WKS Śląsk Wrocław w meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi. Gospodarze w ostatnich tygodniach graja bardzo skutecznie i odrabiają straty poniesione na początku sezonu. Wrocławianie od długiego czasu czekają na zwycięstwo, zmienili trenera, ale i w debiucie Olivera Vidina ponieśli porażkę. Do Ostrowa pojechali, by przerwać złą passę. Relacja na żywo i wynik meczu BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - WKS Śląsk Wrocław na Polsatsport.pl od godziny 20:15.

BM Slam Stal wygrała cztery z pięciu ostatnich spotkań w Energa Basket Lidze. W poprzedniej kolejce zespół trenera Łukasza Majewskiego zaprezentował doskonałe przygotowanie fizyczne i w końcówce wyjazdowego meczu wręcz wyrwał zwycięstwo nad GTK Gliwice. Ostrowianie wygrali 85:64, a ostatnia kwartę 25:8. Ogromny wpływ na ich postawę mają Filip Dylewicz oraz Łukasz Wiśniewski, czyli koszykarze doświadczeni i utytułowani. Niedawne zwycięstwa rozbudziły ambicje i apetyty, BM Slam Stal ma walczyć o awans do play-off, a później... o coś więcej.

Koszykarze z Wrocławia przegrali cztery spotkania z rzędu. W niedzielę prowadził ich już trener Vidin, jednak Śląsk musiał uznać wyższość Startu Lublin. Rewelacji tego sezonu uległ co prawda tylko 78:80, ale punktów nie zdobył. Goście też mają w składzie doświadczonych zawodników, reprezentantów Polski Mathieu Wojciechowskiego i Kamila Łączyńskiego. To właśnie ten drugi, bardzo zdenerwowany ostatnią porażką, w wywiadzie dla Polsatu Sport mówił o największych bolączkach ekipy z Dolnego Śląska.

- Nie przenosimy na parkiet przedmeczowych ustaleń. Zabrakło nam koszykarskiej inteligencji. W szatni mamy powiedziane, czego mamy nie robić, wychodzimy na boisko, i dokładnie to robimy. Zagraliśmy katastrofalną końcówkę - powiedział Łączyński. Śląsk rzeczywiście przegrał ten mecz w ostatnich minutach, ulegając w ostatniej kwarcie 10:22.

Biorąc pod uwagę doskonałą grę BM Slam Stali w końcówkach spotkań oraz słowa rozgrywającego gości o fatalnej postawie w ostatnich minutach, za faworyta piątkowego meczu uznać należy BM Slam Stal. Być może jednak poznający dopiero reali Energa Basket Ligi trener Vidin będzie potrafił czymś gospodarzy zaskoczyć.

Relacja na żywo i wynik meczu BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - WKS Śląsk Wrocław na Polsatsport.pl od godziny 20:15.