EBL: BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - WKS Śląsk Wrocław. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Koszykówka
EBL: BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - WKS Śląsk Wrocław. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pokazuje bardzo dobrą formę w ostatnich tygodniach. Jak poradzi sobie z WKS Śląskiem Wrocław, który niedawno zmienił trenera? Transmisja meczu BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - WKS Śląsk Wrocław od godziny 20:15 w Polsacie Sport Extra.

Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Majewskiego wygrała cztery z pięciu ostatnich meczów. W miniony weekend ograła GTK Gliwice 85:64, chociaż trzeba podkreślić, że stało się to dzięki znakomitej postawie w ostatniej kwarcie. WKS Śląsk z kolei przegrał cztery spotkania z rzędu. W niedzielę, już z nowym trenerem Oliverem Vidinem na ławce, musiał uznać wyższość Startu Lublin 80:78.

 

BM Slam Stal postawiła ostatnio na doświadczenie. W składzie tego zespołu pojawili się więc Filip Dylewicz oraz Łukasz Wiśniewski. Obaj mają na swoim koncie mnóstwo medali i wiedzą jak wygrywać mecze. Teraz mają pomóc zespołowi z Ostrowa Wlkp. awansować do fazy play-off, a być może powalczyć nawet o coś więcej. Po ostatnich zwycięstwach w tym klubie na pewno na nowo pojawiły się spore nadzieje.

 

WKS Śląsk ma w składzie Kamila Łączyńskiego i Mathieu Wojciechowskiego. Już wcześniejsze mecze pokazały, że od formy tych graczy zależą wyniki całego zespołu. Szczególnie dużo zależy od rozgrywającego kadry - to on od początku jest graczem ustalającym tempo gry, a zarazem zawodnikiem zdobywającym sporo punktów. Wojciechowski z kolei to gracz bardzo efektowny i szybki - jego zatrzymanie jest wyzwaniem dla każdego przeciwnika.

 

Sporo będzie zależało również od dyspozycji Torina Dorna oraz od tego, jak tym razem zaprezentuje się Przemysław Żołnierewicz. Z kolei pod koszami zmierzą się ze sobą Nikola Jevtović oraz Michael Humphrey. Trener Vidin ma do dyspozycji również Aleksandra Dziewę oraz Michała Gabińskiego, a to oznacza, że może lepiej rotować zawodnikami dobrze czującymi się w polu trzech sekund.

 

Transmisja spotkania BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - WKS Śląsk Wrocław od godz. 20.15 w Polsacie Sport Extra.

AŁ, plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze