EBL: Start Lublin - Anwil Włocławek. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
EBL: Start Lublin - Anwil Włocławek. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Start Lublin, czyli największa rewelacja tego sezonu Energa Basket Ligi, podejmuje w sobotę mistrza Polski, Anwil Włocławek. Z dziesięciu rozegranych do tej pory spotkań gospodarze wygrali osiem i zajmują trzecie. Anwil ma jedno zwycięstwo mniej. Transmisja meczu Start Lublin - Anwil Włocławek w Polsacie Sport od godziny 17:30.

Zespół trenera Davida Dedka ma w tym sezonie rewelacyjny bilans, a pokonał już m.in. Stelmet Eneę, Trefl czy ostatnio WKS Śląsk. To wszystko sprawia, że jest w czubie tabeli i można go nazwać rewelacją rozgrywek. Anwil z kolei ma swoje wzloty i upadki, kilka wyników można opisać jako niespodzianki, ale jedno jest pewne - to ciągle drużyna z największym ofensywnym potencjałem w Energa Basket Lidze.

 

Tweety Carter i Brynton Lemar - ten duet obwodowy potrafi zaskoczyć każdego rywala! Doświadczony rozgrywający, który dobrze zna realia naszych rozgrywek świetnie rozumie się z trenerem Dedkiem, ma jego zaufanie, a to przekłada się na skuteczną grę. Lemar z kolei wcześniej grał w drugiej lidze francuskiej i na Węgrzech, natomiast teraz wszedł na wyższy poziom. Jak widać - W EBL radzi sobie doskonale, pokazując sporą wszechstronność i wielkie umiejętności ofensywne.

 

Teraz obaj nie będą mieli łatwego zadania. Gwiazdami Anwilu są przecież Tony Wroten oraz Ricky Ledo, czyli zawodnicy z przeszłością w NBA. Może nie w każdym spotkaniu pokazują najwyższą formę, ale pewne jest, że stać ich na bardzo efektowne akcje. Bardzo trudno ich zatrzymać, ponieważ obrońcy powinni być przygotowani na najbardziej nieprzewidywalne akcje lub podania.

 

Warto będzie się przyglądać również rywalizacji Michała Sokołowskiego z Mateuszem Dziembą, który rozgrywa indywidualnie najlepszy sezon w karierze. Ciekawie zapowiada się także starcie mocnego fizycznie Shawna Jonesa z Jimmie Taylorem. Jak Kacper Borowski poradzi sobie z doświadczonym Rolandsem Freimanisem?

 

Transmisja meczu Start Lublin - Anwil Włocławek w Polsacie Sport od godziny 17:30.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA ENERGA BASKET LIGI

PLK, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze