EBL: Mistrz Polski pokonany! Start wygrał z Anwilem

Kolejny świetny mecz Startu w Energa Basket Lidze! Tym razem lublinianie pokonali we własnej hali mistrzów Polski Anwil Włocławek 96:71.

"Trójki" Chase’a Simona dawały na początku meczu przewagę gościom, ale Start bardzo szybko doprowadzał do wyrównania, a po trafieniu Damiana Jeszkego wyszedł nawet na prowadzenie. Rzut z dystansu tego samego zawodnika oznaczał nawet siedem punktów przewagi lublinian!

Po 10 minutach było 24:17. Mateusz Dziemba trafiał "trójki" w drugiej kwarcie - dzięki niemu Start utrzymywał prowadzenie. Chris Dowe i Jakub Karolak byli zaangażowani w odrabianie strat, ale dopiero w końcówce drugiej kwarty po rzucie wolnym Shawna Jonesa Anwil zbliżył się na punkt. Kolejny rzut Dziemby ustawił wynik spotkania po pierwszej połowie na 42:41 dla Startu.

Ekipa trenera Igora Milicicia trzecią kwartę rozpoczęła od serii 6:0 i objęła prowadzenie. Świetnie radził sobie Shawn Jones - po jego akcji włocławianie uciekli na siedem punktów. To jednak nie przestraszyło gospodarzy, którzy ponownie trafiali z dystansu. Po trójce Damiana Jeszkego ponownie byli minimalnie lepsi. Nie do zatrzymania był też Lemar i głównie dzięki niemu po 30 minutach było 72:58.

Czwartą kwartę zespół trenera Davida Dedka rozpoczął od małej serii 8:0 i po akcji Martinsa Laksy miał już 21 punktów przewagi. Tego Anwil nie był już w stanie odrobić, a lublinianie pokazywali jeszcze bardzo efektowne akcje!

Ostatecznie Start zwyciężył 96:71 i ma już bilans 9-2 w Energa Basket Lidze!

Najlepszym graczem gospodarzy był Brynton Lemar, który zdobył 27 punktów, 11 asyst i 6 zbiórek. Shawn Jones zanotował 18 punktów i 10 zbiórek dla gości.

Start Lublin - Anwil Włocławek 96:71 (24:17, 18:24, 30:17, 24:13)

Start Lublin: Brynton Lemar 27, Mateusz Dziemba 18, Jimmie Taylor 13, Damian Jeszke 11, Tweety Carter 10, Kacper Borowski 6, Roman Szymański 5, Martins Laksa 4, Jacek Jarecki 2, Bartłomiej Pelczar 0, Grzegorz Grochowski 0, Tymoteusz Pszczoła 0.

Anwil Włocławek: Shawn Jones 18, Chase Simon 13, Jakub Karolak 9, Ricky Ledo 9, Rolands Freimanis 7, Chris Dowe 6, Tony Wroten 4, Igor Wadowski 3, Michał Sokołowski 2, Szymon Szewczyk 0, Krzysztof Sulima 0