Brąz KMŚ nie dla Góreckiej. Pewne zwycięstwo VakifBanku

Siatkówka
Brąz KMŚ nie dla Góreckiej. Pewne zwycięstwo VakifBanku
fot. FIVB

Siatkarki Igor Gorgonzola Novara przegrały 0:3 (24:26, 23:25, 21:25) z VakifBankiem Stambuł w meczu o brąz Klubowych Mistrzostw Świata. To dla Turczynek piąty krążek tej prestiżowej imprezy.

Początek spotkania nie zwiastował problemów włoskiej ekipy. Na otwarcie obie ekipy zaprezentowały fragment bardzo wyrównanej gry. Z akcji na akcję Turczynki uzyskiwały jednak coraz większą przewagę. W końcówce Włoszki zerwały się do walki i wyszły nawet na prowadzenie. Nie potrafiły jednak tego wykorzystać i przegrały premierową partię na przewagi.

 

Druga partia lepiej układała się dla podopiecznych Giovanniego Guidettiego. Spokojnie prowadziły grę wygrywając dwoma punktami. Nie utrzymały jednak odpowiedniej koncentracji i w końcówce ponownie dały się prześcignąć rywalkom.

 

Gra po przerwie była jedynie dopełnieniem formalności. Siatkarki VakifBanku szybko uzyskały wysoką zaliczkę. Co prawda ekipa Zuzanny Góreckiej zerwała się do walki w końcówce, lecz było już za późno. Do zwycięstwa zespół ze Stambułu poprowadziła Isabelle Haak, która zdobyła aż 23 punkty. Polka nie pojawiła się na boisku.

 

VakiBank Stambuł – Igor Gorgonzola Novara 3:0 (26:24, 25:23, 25:21)

 

VakifBank: Isabelle Haak (23), Ebrar Karakurt (12), Zehra Gunes (7), Gabi (6), Milena Rasić (3), Maja Ognjenović (1), Gizem Orge (libero) oraz Meliha Ismailoglu (5), Ayse Melis Gürkaynak (1), Cansu Ozbay, Gozde Yilmaz

 

Novara: Jovana Brakocević (14), Elitsa Wasiliewa (10), Micha Hancock (9), Megan Courtney (8), Cristina Chirichella (8), Valentina Arrighetti (1), Stefania Sansonna (libero) oraz Iza Mlakar, Rachele Morello, Francesca Napodano, Chiara Di Iulio

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie