EBL: HydroTruck Radom - Asseco Arka Gdynia. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
EBL: HydroTruck Radom - Asseco Arka Gdynia. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Zawodnicy HydroTrucka Radom to specjaliści od niespodzianek w Energa Basket Lidze! Czy zaskoczą tym razem Asseco Arkę Gdynia? Transmisja spotkania o 17:30 w Polsacie Sport

Drużyna trenera Roberta Witki przegrywała w ostatnim meczu w Szczecinie już nawet 20 punktami, ale w żadnym momencie się nie poddała. I to się opłaciło! Powoli odrabiała straty, a w samej końcówce Artur Mielczarek trafił trójkę, która dała zwycięstwo 78:77. Asseco Arka z kolei miała dłuższą przerwę, a wcześniej musiała uznać wyższość Stelmetu Enei. Teraz gdynianie nie rozgrywali jednak meczu w Europucharze i mogli dłużej popracować nad ulepszeniem swojej gry.

 

HydroTruck postawił w tym sezonie na rzuty z dystansu. W 8 z 10 rozegranych spotkań trafił 10 lub więcej trójek, a w czterech 15 lub więcej! To przyniosło też pozytywne skutki - pięć zwycięstw w sześciu ostatnich meczach. Sam bilans 6-4 w całym sezonie jest zaskakujący i już teraz może być uznany za mały sukces tej drużyny. Tym bardziej jeśli porównamy go z osiągnięciami Asseco Arki, które są… identyczne.

Ciągle jednak to gdynianie z pewnością będą uznawani za faworytów niedzielnego starcia. Nic w tym dziwnego - mają przecież w składzie Josha Bostica, który potrafią przesądzać losy spotkań niemal w pojedynkę. To właśnie on wraz z Krzysztofem Szubargą będą musieli radzić sobie ze świetnym duetem Obie Trotter - Rod Camphor. Zatrzymanie ataku Amerykanów może być kluczowym zadaniem dla ekipy trenera Przemysława Frasunkiewicza.

 

Ciekawie zapowiada się też rywalizacja pod koszami. Devonte Upson wszedł w Asseco Arce na wyższy poziom, a swoją twardą grę ciągle prezentuje Adam Hrycaniuk. Radomianie mają zdecydowanie mniejsze możliwości rotacji - przeciwko tym zawodnikom sprawdzi się przede wszystkim Adrian Bogucki, a można spodziewać się też minut Wojciecha Wątroby.

 

 Transmisja meczu  HydroTruck Radom - Asseco Arka Gdynia od 17:30 w Polsat Sport.

PN, plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie