PKO Ekstraklasa: Mamrot zwolniony z Jagiellonii Białystok

Jagiellonia Białystok rozwiązała za porozumieniem stron umowę z trenerem Ireneuszem Mamrotem - poinformował w niedzielę po południu klub. W ostatnich meczach przed zimową przerwą obowiązki pierwszego szkoleniowca będzie pełnił Rafał Grzyb.

Białostoczanie grają w tym sezonie piłkarskiej ekstraklasy poniżej oczekiwań. W sobotę przegrali u siebie 0:1 z KGHM Zagłębiem Lubin i zajmują w tabeli dziewiątą pozycję. Po niezłym początku, kiedy to w sierpniu odnotowali serię trzech zwycięstw z rzędu, dobre mecze przeplatają słabymi. W ostatnich czterech kolejkach zdobyli tylko trzy punkty.

Ireneusz Mamrot pracował w Białymstoku od połowy 2017 roku, była to jego pierwsza praca w ekstraklasie. Trafił do Jagiellonii z Chrobrego Głogów.